همكاری تنگاتنگ و وسیع دستگاه قضا و شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات سال آینده

همكاری تنگاتنگ و وسیع دستگاه قضا و شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات سال آینده مركزی رئیس كل دادگستری استان مركزی با اشاره به انتخابات سال آینده اظهار داشت: باید بگونه ای عمل و تلاش شود كه شاهد برگزاری یك انتخابات شایسته با حضور حداكثری مردم باشیم و در این راستا دستگاه قضا همانند گذشته همكاری تنگاتنگ و وسیع تری با شورای نگهبان خواهد داشت.


حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی روز چهارشنبه در نشست با رئیس هیئت نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی اظهار نمود: افزایش اعتماد عمومی و ایجاد رضایتمندی بیشتر در اقشار جامعه یکی از رویکردهای دستگاه قضاست چونکه مهمترین پشتوانه امنیت، مردم هستند در نتیجه عملکرد باید در جهت رضایتمندی مردم از مسؤلان و نظام باشد.
وی اضافه کرد: با عنایت به این که دستگاه قضا با احکام کیفری سرو کار دارد و ابزار دستگاه قضا در جهت افزایش رضایتمندی مناسب نمی باشد، در نتیجه افزایش رضایتمندی در این دستگاه با سایر دستگاه ها و نهادها متفاوت است و به نسبت سخت تر است چونکه در انتها هر حکمی، بعضی از محکومین ناراضی خواهند بود، اما در این میان رضایتمندی و تکریم مراجعین حتی محکومین با جرائم سخت و مجرمان قتل هم باید باید در دستور کار دستگاه قضایی باشد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی در مورد اجرایی شدن شعار سال با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با هدف تاکید بر ضرورت تکیه بر اقتصاد داخلی بعنوان نسخه شفابخش مشکلات این حوزه، برای هر سال نامگذاری هایی را انجام داده اند، خاطرنشان کرد: تحقق شعار سال جاری نسخه شفابخشی از جانب رهبر معظم انقلاب برای درمان اقتصاد بیمار کشور است که در جهت اجرای آن به همکاری و هم افزایی همگان نیاز است و دستگاه قضایی استان هم با همین دید پیگیر مسائل کارگری استان است. اقتصاد پویا و متکی به تولیدات داخلی می تواند در مقابل تحریم های ظالمانه دشمنان نظام ایستادگی کند.
موسوی در مورد عملکرد شورای نگهبان در استان مرکزی هم افزود: عملکرد شورای نگهبان بعنوان نهادی نظارتی در انتخابات اسفندماه سال گذشته قابل تقدیر است به صورتی که خروجی اقدامات این نهاد انقلابی، مجلسی جوان و انقلابی است که با همکاری با دستگاه قضایی مقابله همه جانبه با فساد اقتصادی را در دستور کار قرار داده است.
وی بیان نمود: شورای نگهبان نهادی ارزشی و ولایی است که در جهت رفع نقایص احتمالی و پیشگیری از تفرقه و افزایش وحدت بخصوص در انتخابات های مختلف در جهت اعتلای نظام جمهوری اسلامی تلاش می کند.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی با عنایت به تاثیرگذاری بالای شورای نگهبان در اعتلای نظام، با استفاده از فضای مجازی به دنبال تخریب شورای نگهبان هستند که می طلبد این مهم به طور گسترده و به صورت خط خبری از جانب رسانه ها برای مردم روشن وشفاف شود.
موسوی اضافه کرد: سال آینده انتخابات گوناگونی پیش رو است که نیاز است با یک هم افزایی بین دستگاه ها و نهادهای مختلف به این حوزه ورود نماییم، از طرفی با عنایت به تبلیغات رسانه های معاند و اینکه برخی افرد در داخل کشور هم در زمین دشمنان بازی می کنند، باید بگونه ای عمل و تلاش شود که شاهد برگزاری یک انتخابات شایسته با حضور حداکثری مردم باشیم و در این راستا دستگاه قضا همانند گذشته همکاری تنگاتنگ و وسیع تری با شورای نگهبان خواهد داشت.
رئیس هیات نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی هم در این جلسه اظهار داشت: در انتخابات اسفندماه سال قبل تمامی نهادها و مسؤلان ارشد استان همکاری مناسبی با هیئت نظارت استان داشتند و که این همگرایی و همدلی سبب ایجاد زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم در استان شد.
حجت الاسلام امیدرضا مبارک آبادی اضافه کرد: با عنایت به این که در سال ۱۴۰۰ علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی تفرش، فراهان و آشتیان هم برگزار می شود، وظیفه شورای نظارت استان سنگین تر از گذشته است و در این راستا برنامه های نظارتی و اجرایی این نهاد انقلابی از الان شروع شده است.1399/05/09
11:58:02
5.0 / 5
2110
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها