با مصوبه ستاد تنظیم بازار

قیمت مرغ به۱۵هزار تومان بازگشت

قیمت مرغ به۱۵هزار تومان بازگشت به گزارش رصد كالا ستاد تنظیم بازار در تصمیمی، قیمت هر كیلوگرم مرغ گرم را ۱۵ هزار تومان و مرغ زنده را ۱۰ هزار تومان تعیین كرد كه با تلورانس قیمتی ۵ درصد بر مبنای نظر كارگروه تنظیم بازار استان، قابل تغییر است.


به گزارش رصد کالا به نقل از وزارت صمت ‎، با مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ به ۱۵ هزار تومان بازگشت. بر این اساس به منظور تنظیم بازار گوشت مرغ، مرحله دوم توزیع ده هزار تن گوشت مرغ منجمد با قیمت مصوب حداکثر ۱۲، ۹۰۰ تومان تحویل درب سردخانه و ۱۳، ۵۰۰ تومان قیمت خرده فروشی به ازای هر کیلوگرم در سرتاسر کشور شروع شد. بر مبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار، این میزان مرغ در سازمان میادین میوه و تره بار و مراکز منتخب عرضه همچون فروشگاه های زنجیره ای، شبکه های تعاونی و صنوف منتخب با هماهنگی و راهبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها توزیع خواهد شد.
همچنین ستاد تنظیم بازار در تصمیمی، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را ۱۵ هزار تومان و مرغ زنده را ۱۰ هزار تومان تعیین کرد که با بازه (تلورانس) قیمتی ۵ درصد بر مبنای نظر کارگروه تنظیم بازار استان، قابل تغییر است. قیمت فروش ذخایر گوشت مرغ شرکت پشتیبانی امور دام هم ۱۲، ۹۰۰ تومان تحویل به عوامل توزیع و ۱۳، ۵۰۰ تومان عرضه در مراکز خرده فروشی تعیین شده است. شرکت پشتیبانی امور دام بر مبنای مصوبات ستاد تنظیم بازار مکلف شده تا نسبت به تأمین نیاز استان ها به میزان اعلامی از جانب استان و همینطور عرضه مستقیم در میادین میوه و تره بار راسا اقدام و نسبت به تأمین نیاز غرف میادین اقدام نماید. جوجه ریزی ماهانه از تیرماه به میزان ۱۱۵ میلیون قطعه مورد تاکید قرار گرفته است همینطور قیمت هر قطعه جوجه یک روزه ۲، ۸۰۰ تومان اعلام گردید و به کارگروه های تنظیم بازار استانی اختیار ۵ درصد کاهش یا افزایش قیمت داده شده است.


منبع:

1399/04/08
21:46:34
5.0 / 5
2561
تگهای خبر: بازار , توزیع , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها