از سوی معاون وزیر راه؛

تعداد واحدهای مسكن ملی در پرند، پردیس، هشتگرد و اندیشه مشخص شد

تعداد واحدهای مسكن ملی در پرند، پردیس، هشتگرد و اندیشه مشخص شد به گزارش رصد كالا مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید، از ساخت ۸ هزار و ۴۰۰ واحد مسكن ملی در ۴ شهر جدید استان های تهران و البرز اطلاع داد.به گزارش رصد کالا به نقل از بانک عامل بخش مسکن، حبیب اله طاهرخانی با اشاره به برنامه کلی ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن تا آخر دولت دوازدهم تصریح کرد: مجموعاً مقرر است عملیات ساخت مسکن ملی و ۲۰۰ هزار واحد برنامه ریزی شده در ۲۱ شهر جدید کشور، اجرایی و عملیاتی شود.
وی با اشاره به اینکه عمده این شهرهای جدید در حاشیه کلانشهرها قرار دارند و از گذشته دارای سابقه سکونتی و ساخت و ساز همچون ساخت و سازهای مسکن مهر و حتی قبل از آن بوده اند اضافه کرد: بر این اساس، طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید اندیشه، پرند، پردیس، هشتگرد، فولادشهر، بهارستان، مجلسی، گل بهار، بینالود، صدرا، سهند، عالیشهر، سیراف، مهاجران، امیرکبیر، علوی، شیرین شهر، رامین، رامشار، تیس و ایوانکی، اجرا خواهد شد و تا آخر دولت دوازدهم مقرر است مجموعاً ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به مجموع واحدهای مسکونی راه اندازی شده از گذشته تابحال در این شهرهای جدید افزوده شود.
این مقام مسئول با اشاره به سهم نزدیک به ۳۸۰۰ واحدی شهرهای جدید تهران شامل پرند و پردیس از طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: در شهرهای جدید اطراف تهران یعنی پرند و پردیس هم تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۸۰۰ واحد مسکونی راه اندازی خواهد شد. بر این اساس مقرر است بیشتر از ۲۵۰۰ واحد مسکونی در شهر جدید پرند و حدود ۱۳۰۰ واحد مسکونی در شهر جدید پردیس راه اندازی شود.
طاهرخانی همینطور اعلام نمود: در شهر جدید اندیشه در استان البرز هم برنامه ریزی هایی برای ساخت بیشتر از ۲۵۰۰ واحد مسکن ملی و همینطور در هشتگرد ساخت ۲۱۰۰ واحد به عمل آمده و پیشبینی شده است.
وی همینطور در مورد ظرفیت ساخت مسکن ملی در شهرهای جدید استان اصفهان اظهار داشت: در شهرهای جدید این استان شامل فولادشهر، بهارستان و مجلسی هم مجموعاً ساخت حدود ۶ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن ملی پیشبینی شده است که ۱۸۰۰ واحد مسکن ملی در فولادشهر، ۲۱۰۰ واحد در بهارستان و ۲۵۰۰ واحد مربوط به شهر جدید مجلسی است.
همچنین سهمیه شهرهای جدید استان خراسان از طرح اقدام ملی مسکن هم فعلاً حدود ۶ هزار واحد مسکونی است؛ ضمن اینکه در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی در گلبهار و ۴۵۰۰ واحد مسکونی در بینالود برنامه ریزی شده است.
بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، همینطور در شهر جدید صدرا در شیراز، ۲۱ هزار واحد مسکونی، در شهر جدید سهند در استان آذربایجان شرقی ۱۶ هزار و ۲۰۰ واحد در عالیشهر ۲۲۵۰ واحد، در سیراف ۴۸۰۰ واحد، در مهاجران ۶۳۰۰ واحد و در شهر جدید امیرکبیر هم ۶۱۰۰ واحد مسکونی در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن برنامه ریزی شده و در دستور کار برای راه اندازی قرار دارد.
وی همینطور در مورد جزئیات اجرای طرح اقدام ملی مسکن در سایر شهرهای جدید کشور اظهار داشت: برنامه ریزی برای ساخت مسکن ملی در شهر جدید علوی معادل ۳۰۰ واحد مسکونی، در شیرین شهر معادل ۱۲۰۰ واحد مسکونی، در رامین برابر با ۱۱۰۰ واحد مسکونی، در رامشار معادل ۲۰۰ واحد و در شهرهای تیس و ایوانکی به ترتیب ۲۵۰۰ و ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی به عمل آمده است.
طاهرخانی همینطور اعلام نمود: شرکت عمران شهرهای جدید در جهت اجرای این مأموریت تعهد دارد به منظور ساخت این واحدهای مسکونی از متقاضیان ثبت نام به عمل آورد؛ همینطور واگذاری زمین با تعهد ساخت و مشارکت در ساخت واحدهای مسکونی و محله سازی به میزان ۵۰ هزار واحد مسکونی از مجموع ۲۰۰ هزار واحد و مشارکت و پیمانکاری آماده سازی که به واگذاری زمین با تعهد ساخت یا مشارکت در محله سازی یا ساخت منجر می شود هم از مهمترین شقوق اجرای این طرح ملی است.


منبع:

1399/02/23
23:55:18
5.0 / 5
3215
تگهای خبر: بانك , ساخت و ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها