خانوارهای تك نفره چگونه قسط وام یك میلیونی را پرداخت كنند؟

خانوارهای تك نفره چگونه قسط وام یك میلیونی را پرداخت كنند؟ به گزارش رصد كالا ایسنا نوشت: در حالی قسط وام یك میلیونی یارانه بگیران به 47 هزار تومان می رسد و باید از حساب یارانه كسر شود كه برای خانوار تك نفره ای كه فقط یارانه 45 هزار و 500 تومانی دریافت می كند، وضعیت دریافت وام مبهم می شود.


در وام یك میلیونی كه مقرر است به حساب یارانه بگیران پرداخت گردد دریافت اقساط از محل یارانه ای صورت خواهد گرفت كه در هر ماه به حساب دریافت كنندگان واریز می شود؛ به عبارتی حساب یارانه، ضامن گیرنده این تسهیلات است و باید پاسخگوی مبلغ اقساط باشد. با شرایطی كه تابحال برای پرداخت وام یك میلیونی تعریف شده، بازپرداخت این تسهیلات به صورت ۲۴ ماه است و در این حالت اقساط در هر ماه به حدود ۴۷ هزار تومان می رسد. بر این اساس با توجه به این كه از بین ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر حدود ۱۹ میلیون خانوار هم در كنار یارانه نقدی، كمك معیشتی هم دریافت می كنند با مشكلی برای پرداخت قسط مواجه نمی باشند. اما در این میان خانوارهای هستند كه تك نفره بوده و فقط در هر ماه یك یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت می كند كه این رقم حدود ۱۵۰۰ تومان كمتر از قسطی كه برای وام یك میلیونی تعریف شده است.
در این شرایط باتوجه به این ضامن پرداخت وام یك میلیونی همین حساب یارانه افراد و مبلغی است كه در هر ماه دریافت می كند وضعیت افراد در خانوارهای تك نفره مبهم می شود. كه آیا به این افراد وام تعلق نمی گیرد و یا این كه چگونه مقرر است قسط ۴۷ هزار تومانی كه بیش از دریافتی آنها است پرداخت شود؟ تابحال سازوكار پرداخت وام یك میلیونی بطور نهایی اعلام نشده است، اما احتمال این كه تدابیری برای این مساله اندیشیده شود وجود دارد؛ بطوریكه احیانا در صورت موافقت مراجع ذی ربط به تعداد اقساط كه حالا ۲۴ ماه است افزوده شده تا مبلغ قسط پایین تر بیاید تا افرادی كه در خانوار تك نفره حضور دارند بتواند از تسیهلات یك میلیون تومانی استفاده كنند. تابحال آنچه اعلام شده از این حكایت دارد كه وام یك میلیونی از محل منابع بانكی به حدود ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر تعلق می گیرد كه می تواند پس از اعلام سامانه از طرف دولت درخواست خودرا ثبت كرده و احیانا همراه با یارانه اردیبهشت ماه دریافت نمایند. دوره بازپرداخت وام یك میلیونی ۲۴ ماه و با سود ۱۲ درصد است كه در این حالت در هر ماه ۴۷ هزار تومان قسط و در مجموع حدود ۱۲۹ هزار تومان سود بازپرداخت آن خواهد بود. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/01/25
16:26:07
5.0 / 5
3279
تگهای خبر: بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها