بخشودگی جریمه دیركرد اقساط وام مسكن تا آخر سال تمدید گردید

بخشودگی جریمه دیركرد اقساط وام مسكن تا آخر سال تمدید گردید به گزارش رصد كالا بانك عامل بخش مسكن اعلام نمود: طرح میثاق در خصوص بخشودگی جرایم دیركرد پرداخت اقساط تسهیلات مسكن و دیگر تسهیلات پرداختی این بانك تا آخر سال جاری تمدید شده است.به گزارش رصد كالا به نقل از بانك عامل بخش مسكن، طرح میثاق این بانك كه با هدف كاهش مطالبات غیرجاری این بانك طراحی شده، حاوی امتیازهایی به نفع تسهیلات گیرندگان بانكی است كه بابت دیركرد پرداخت اقساط خود جریمه شده و بر میزان بدهی آنها به تناسب مدت دیركرد، افزوده شده است.
اجرای این طرح از شروع شهریور ماه آغاز و به سبب امتیازهایی كه به نفع مشتریان تدارك دیده شده، با استقبال آنها روبرو شد. بدین جهت با تصمیم هیأت مدیره بانك مسكن مدت اجرای این طرح تا آخر سال جاری در تمام شعب سراسر كشور تمدید شده است.
در قالب طرح میثاق در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیرجاری انواع تسهیلات پرداختی شامل انواع عقود مبادله ای، مشاركتی، وام قرض الحسنه و … و همین طور مطالبات مربوط به ضمانت نامه های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده برمبنای نوع قرارداد (حسب مورد ۶ تا ۱۴ درصد از نرخ وجه التزام) به نسبت واریزی بدهكاران مورد بخشودگی قرار می گیرد.
در این طرح همین طور ۱۰۰ درصد جرایم سازنده هایی كه در چارچوب قراردادهای مشاركت مدنی با بانك، تسهیلات ساخت دریافت كرده بودند، در صورت پرداخت یا تعیین تكلیف مطالبات به صورت تقسیط، مورد بخشودگی قرار خواهد گرفت.
بانك عامل بخش مسكن علاوه بر اینكه با اجرای طرح میثاق به دنبال تسریع در بازگشت معوقات بمنظور بكارگیری باردیگر منابع برای پرداخت تسهیلات جدید به متقاضیان است، در این طرح مساعدت هایی را برای مشتریان پیش بینی كرده است تا بتوانند در قبال پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت از پرداخت كل جرایم خود بابت تأخیر در پرداخت بدهی معاف شوند.
در ایام اجرای این طرح تغییر نام مدیون بدون نیاز به واریز درصدی از بدهی برای مشتریانی كه بدهی غیرجاری نداشته باشند یا آنرا پرداخت كنند، میسر است. بدین سان آن دسته از تسهیلات گیرندگان بانك مسكن كه قصد فروش خانه توأم با تسهیلاتی كه قبلاً دریافت كرده اند را داشته باشند، در مدت باقی مانده از بهمن و اسفند سال جاری می توانند بدون نیاز به پرداخت قسمتی از مانده بدهی، تسهیلات خودرا به خریدار خانه انتقال دهند.
تسهیلات گیرندگان برای اطلاع از میزان بخشودگی جرایم به ازای پرداخت تمام یا قسمتی از بدهی خود در جریان اجرای طرح میثاق می توانند به شعب این بانك بازگشت كنند. علاوه بر این، بانك مسكن بوسیله ارسال پیامك برای مشتریانی كه بابت بازپرداخت انواع تسهیلات مسكن و یا ضمانت نامه های ضبط شده، بدهی غیر جاری دارند، از شروع اجرای این طرح تا كنون پیامك های اطلاع رسانی ارسال كرده و آنها را در جریان اجرای طرح میثاق قرار داده است تا در صورت تمایل از مزایای این طرح برخوردار شوند.

1398/11/11
12:50:26
5.0 / 5
4643
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها