بانك مركزی شرایط تازه انتقال وجه را اعلام نمود

بانك مركزی شرایط تازه انتقال وجه را اعلام نمود رصد كالا: انتقال وجه بیشتر از ده میلیارد ریال به صورت درون بانكی و بین بانكی (ساتنا) باید همراه با درج بابت و ارائه اسناد مثبته به شعب بانك ها باشد.


به گزارش رصد كالا به نقل از خبر آنلاین به نقل از بانك مركزی، در اجرای الزامات قانون مبارزه با پولشویی و ضوابط اجرایی آن و همینطور شفافیت بیشتر نقل و انتقالات بانكی، دكتر همتی، رئیس كل بانك مركزی، طی بخشنامه ای به كلیه بانك ها و موسسات اعتباری غیربانكی تصریح كرد در تمام انتقالات وجوه بالاتر از ده میلیارد ریال درون بانكی و بین بانكی (ساتنا) روسای شعب موظف می باشند انتقال وجه را منوط به عرضه اسناد مثبته دال بر هرگونه معامله، قرارداد و یا علت انتقال پول بنمایند و یك كپی از اسناد مثبته مربوط به انتقال وجه را در پرونده تراكنش یاد شده نگهداری كنند.

در این بخشنامه آمده است بازرسان مدیریت كل نظارت و اداره مبارزه با پولشویی به صورت نمونه ای و موردی نسبت به بررسی نحوه رعایت این بخشنامه در شعب بانك ها اقدام خواهند كرد و مسئولیت عدم رعایت بخشنامه با رئیس شعبه و هیئت مدیره بانك یا موسسه اعتباری غیربانكی و سایر مدیران ذی ربط خواهد بود.

یادآوری می شود ماه گذشته هم بانك مركزی طی بخشنامه ای انتقال غیرحضوری درون بانكی و بین بانكی (ساتنا) بیشتر از یك میلیارد ریال را ممنوع اعلام نموده بود. ۲۲۳۲۲۹


منبع:

1398/11/08
09:20:58
5.0 / 5
4261
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها