بورس های معتبر جهان همچنان می ریزند

بورس های معتبر جهان همچنان می ریزند رصد كالا: بازارهای مالی آسیایی روز خویش را به دنبال عملیات قاطعانه پاسداران سپاه انقلاب اسلامی ایران ضد ارتش تروریستی آمریكا با افول جدی روبرو شدند.


به گزارش رصد كالا به نقل از خبر آنلاین به دنبال انتشار این خبر كه رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه در عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی با رمز «یا زهرا (س)» با شلیك ده ها فروند موشك زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریكا معروف به «عین الاسد» را در هم كوبیدند، بازارهای مالی آسیا به این عملیات واكنش دادند. در حالیكه بازار طلا این روزها ركودهای قیمتی پیاپی را می شكند و قیمت در بازارهای جهانی روندی افزایشی را طی می كند اما در سایر بازارها و بورس های معتبر قیمت ها روندی ریزشی را تجربه می كند. قیمت هر اونس طلا به بالاتر از ۱۶۰۰ دلار رسید. طلا در نخستین ساعات آغاز معاملات در بازارهای جهانی رشدی ۴۰ دلاری را تجربه نمود اما به سرعت وارد فاز اصلاحی شده و هم اكنون میزان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به ۲۳ دلار محدود شده است. خیلی از تحلیل گران معتقدند این شرایط نشان داده است عملیات ایران در اوچ اقتدار صورت گرفته است. در عین حال بهای هر بشكه نفت هم با روندی افزایشی امروز به بالاتر از ۷۰ دلار رسید اما قیمت ها در بازار نفت هم در نوسانی محسوس قرار دارند. با این وجود روند ریزشی بورس های معتبر جهان متوقف نشده است. در ۱۰ دقیقه ابتدایی بازگشایی بورس های امریكا، معامله گران كاهش شدید شاخص و ریزش ارزش سهام را گزارش كرده اند. شاخص "نزدك" در نخستین دقایق بازگشایی با ریزش دو دهم درصدی روبرو شده است. شاخص "داوجونز" هم كاهش یك دهم درصدی و شاخص اس اند پی ۵۰۰، با كاهش یازده صدم درصد روبروست. داوجونز جهانی هم با ریزش چهار دهم درصدی مواجه می باشد. شاخص بورس "فوتسی" لندن، "دكس" المان، "كك"فرانسه و "یورو استاكس" اتحادیه اروپا با ریزش محسوس مواجه گشتند. بورس های هلند، اسپانیا، بلژیك، سوییس، لهستان، نروژ و سوئد و تركیه هم با كاهش مواجهند. در این میان گزارش ها از سقوط بورس عربستان هم حكایت دارد. به گزارش بلومبرگ، آمار شاخص سهام در بازارهای سراسر آسیا هم تا بدین لحظه با سقوط شدیدی رو به رو شدند و شاخصهای سهام در این بورس ها از ژاپن تا چین گرفتار كاهش شدند. ارزش سهام بازار تاپیكس ژاپن با سقوطی۱.۳۷ درصدی به شاخص ۱۷۰۱.۴۰ واحد رسید. همینطور شاخص نیكی ۲۲۵ ژاپن عدد ۲۳۲۰۴.۷۶ را نشان می داد كه به معنای سقوط ۱.۵۷ درصدی شاخص این بازار است. شاخص بورس داوجونز آسیا با ۲۵ واحد كاهش به ۳۴۴۵ واحد رسید. بازار سهام هنگ سنگ كشور هنگ كنگ هم با سقوط ۳۳۱ واحدی معادل ۱.۱۸ درصدی شاخص ۲۷۹۹۱ واحدی را تجربه نمود.
شاخص سهام شانگهای چین هم افول قابل توجهی را با كاهش ۱.۲۵ درصدی و ۳۸ واحدی به ۳۰۶۷ واحد تجربه نمود. بورس سنگاپور به ۳۲۳۳ واحد رسید كه نشان از سقوط ۱۴ واحدی شاخص این بازار دارد. شاخص بازار بورس اندونزی هم با سقوط ۵۲ واحدی به ۶۲۲۷ واحد رسید. بازارهای سهام "نیفتی" و "بی اس ای" هند هم به ترتیب هر كدام ۸۰ و ۲۴۰ واحد سقوط را تحربه كردند تا عقربه های نشانگر شاخص اعداد ۱۱۹۷۳ و ۴۰۶۲۹ را نشان دهند. در فیلیپین هم شاخص بازار سهام با كاهش ۱۰۵ واحدی به ۷۷۳۵ رسید. بورس كراچی پاكستان هم با سقوطی ۲۹۳ واحدی میزان شاخص هم اكنون عدد ۴۱۶۱۱ را نشان داده است. واكنش بازارها كماكان به خبر عملیات كوبنده رزمندگان سپاه ادامه دارد و باید منتظر گشایش بازارهای بورس در سراسر اروپا بود تا واكنش بازارهای اروپایی را هم رصد كرد. ۲۲۳۲۲۹

1398/10/18
19:03:40
5.0 / 5
4414
تگهای خبر: ارز , بازار , بورس , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها