جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی به آمریكا داده نمی گردد

جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی به آمریكا داده نمی گردد به گزارش رصد كالا مهر نوشت: رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: جعبه سیاه هواپیمای سقوط كرده اوكراینی را به كشور سازنده آن ارائه نخواهیم داد.


علی عابدزاده در حاشیه مراسم گرامیداشت شهید سردار سلیمانی در مسجدقدس فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران درباره سانحه امروز سقوط هواپیمای اوكراینی دقایقی بعد از برخاستن از فرودگاه امام خمینی اظهار داشت: برمبنای قوانین ایكائو (سازمان جهانی هواپیمایی) رسیدگی به سوانح هوایی در كشور مورد سانحه و توسط سازمان هواپیمایی همان كشور انجام می شود كه این سانحه نیز توسط سازمان هواپیمایی كشوری مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت اما اوكراینی ها نیز می توانند در هنگام بررسی سانحه حضور داشته باشند. وی با اشاره به اینكه علت وقوع سانحه معین نمی باشد، اظهار داشت: تا زمانی كه جعبه سیاه این هواپیما تجزیه و تحلیل نشود علت وقوع سانحه كشف و اعلام نخواهد شد. معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این هواپیما ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پروازی داشته كه همه آنها جانباختند و ۱۴۰ تن از جانباختگان ایرانی بودند.
وی تصریح كرد: اطلاعی از نقص فنی احتمالی نداشته ایم و خلبان این هواپیما نیز تماسی با برج مراقبت یا اپروچ نداشته است. رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اشاره كرد: هواپیمای سقوط كرده هواپیمای ۷۳۷ مكس نبوده چون این تایپ هواپیما اجازه پرواز در دنیا ندارد و ما اجازه پرواز این نوع هواپیما را از آسمان ایران نداده ایم. بگفته عابدزاده خلبان بیشتر از وقوع سانحه تماسی با برج نداشت و اعلام سانحه نكرد. وی تاكیدكرد: اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما بعد از بازخوانی به سازمان هواپیمایی كشوری داده می شود. عابدزاده در پاسخ درباره اینكه جعبه سیاه هواپیماها برای بازخوانی به كشور تولیدكننده ارسال می شود آیا مقرر است جعبه سیاه این بوئینگ در آمریكا بازخوانی شود؟ اظهار داشت: جعبه سیاه را به شركت سازنده و آمریكایی ها نخواهیم داد. فعلاً مشخص نیست جعبه سیاه برای بازخوانی به كدام كشور می رود. معاون وزیر راه درباب تاثیر اتفاقات اخیر و پاسخ كوبنده موشكی ایران به ارتش تروریستی آمریكا در امنیت آسمان كشور اظهار داشت: فضای كشور هیچ مشكلی ندارد و آسمان ایران كاملاً امن است. ولی مسیرهای پروازی جابجا شده است. وی اشاره كرد: اظهارنظری درباب تروریستی بودن سقوط هواپیمای اوكراینی نشده است. ۲۲۳۲۲۹

1398/10/18
14:47:56
5.0 / 5
4298
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها