زمان واریز كمك حمایت دولت اعلام گردید

زمان واریز كمك حمایت دولت اعلام گردید به گزارش رصد كالا ایسنا نوشت: نخستین پرداخت مبالغ حمایت معیشتی به خانوارها در امتداد جبران لطمه های ناشی از افزایش قیمت بنزین از امشب شروع می شود.


به دنبال افزایش قیمت بنزین دولت طرح حمایت معیشتی خانوارها برای پوشش لطمه ناشی از افزایش قیمت را در دستور كار قرار داد و از این جهت بر این تاكید داشت كه كسب منابع از این محل را در اختیار خانوارها قرار می دهد. براین اساس قرار شد تا كمتر از ۱۰ روز از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، پرداخت كمك به خانوارهای هدف كه حدود ۱۹ میلیون خانوار می شود در دستور كار قرار گیرد. اعلام سازمان برنامه و بودجه از این حكایت دارد كه پرداخت مبالغ حمایتی معیشتی به خانوارها طی سه مرحله انجام می شود كه مرحله نخست آن امشب (۲۷ آبان ماه)، دومین مرحله پرداخت(پنج شنبه ۳۰ آبان ماه) و سومین مرحله پرداخت (شنبه دوم آذرماه) خواهد بود.
در طرح حمایتی دولت برای خانوارهای تك نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز می شود. بر طبق این طرح حمایتی هر ماه مبالغ تعیین شده به حساب خانوارها واریز خواهد شد كه پرداختی در همان حسابی است كه در هر ماه یارانه نقدی به آن واریز می شود. یارانه نقدی آبان ماه نیز شب گذشته ساعت ۲۴ روز گذشته (۲۶آبان ماه) با همان مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است. بامدادان جمعه (۲۴ آبان ماه) طرح اصلاح قیمت بنزین اجرایی شد و بر طبق آن قیمت بنزین سهمیه ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان تعیین شده است. از این محل پیش بینی شده كه حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع به دست می آید كه بین خانوارها توزیع خواهد شد. 223225


منبع:

1398/08/27
13:12:05
5.0 / 5
4418
تگهای خبر: بودجه , توزیع , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها