همتی اعلام كرد:

افزایش قیمت بنزین تورم را چقدر بالا می برد؟

افزایش قیمت بنزین تورم را چقدر بالا می برد؟ به گزارش رصد كالا رئیس كل بانك مركزی اعلام نمود محاسبات اداره بررسی های اقتصادی بانك مركزی نشان داده است كه تأثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم، در حدود ۴ واحد درصد در سال خواهد بود.


رئیس كل بانك مركزی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: متوسط نرخ دلار در بازار آزاد در سه ماه گذشته با ثبات نسبی، معادل ۱۱۴۰۰ تومان بوده است. محاسبات اداره بررسی های اقتصادی بانك مركزی نشان داده است كه تأثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم، در حدود ۴ واحد درصد در سال خواهد بود.
در این چند روز تحت تأثیر انتظارات ناشی از تقاضای فصلی ارز، عوامل سیاسی و هم اخبار افزایش قیمت بنزین در مقایسه با نرخ میانگین سه ماه گذشته، افزایش قیمت دلار در بازار آزاد حدود ۳ درصد بوده است. اگر همانطور كه قبلا تاكید كردم وضعیت مطلوب ذخایر ارزی بانك مركزی و هم مازاد عرضه نسبت به تقاضای ارز در بخش اسكناس و حواله را هم در نظر بگیریم نظریه بالا بودن ریسك سرمایه گذاری در ارز همچنان پابرجا خواهد بود. تاكید این نكته هم ضروریست كه نرخ فعلی ارز تحت تاثیربیش جهش قبلی ناشی از عوامل انتظاری و تداوم تحریم ها بوده و از پیشتوانه عوامل بنیادی برخوردار نیست. ۲۲۳۲۲۷

1398/08/25
01:50:58
5.0 / 5
4386
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها