حركت آرام قیمت در بازار ارز

حركت آرام قیمت در بازار ارز رصد كالا: نرخ دلار در آخرین روز هفته با اندكی افزایش به 11هزار و 370تومان رسید.به گزارش رصد كالا به نقل از خبر آنلاین امروز ۵شنبه ۱۶ آبان و در آخرین روز كاری هفته صرافی های مجاز بانك مركزی قیمت خرید دلار را ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان و قیمت فروش آنرا ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام نموده اند كه نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است.
این در حالی است كه امروز هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان می خرند و ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان می فروشند.
بر این اساس هر یك دلار در بازار ارز با ثبات نسبی به قیمت ۱۱ هزار و ۳۴۷ تومان و هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۶۵۳ تومان فروش رفت.
قیمت خرید هر پوند انگلیس نیز در بازار آزاد ۱۴ هزار و ۷۴۷ تومان تعیین شد.

قیمت فروش ارز مسافرتی در بانك ها نیز با قدری تفاوت نسبت به خرید آن ۱۲ هزار و ۸۸۴ تومان اعلام شده كه با احتساب كارمزد به حدود ۱۳ هزار تومان می رسد كه كاهش جزئی را نشان میدهد. این در حالیست كه قیمت فروش یورو در صرافی ها ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان است.
گفتنی است رئیس كل بانك مركزی نیز روز گذشته در یادداشت اینستاگرامی خود اطمینان داد كه بازار بطور كامل تحت كنترل بانك مركزی است.
اغلب كارشناسان و صرافان نیز اعتقاد دارند با وجود كنترل های آنی بانك مركزی از یك سو و اختتام فصل تقاضای ارز مسافرتی از طرف دیگر، دلیل مشخصی برای افزایش قیمت ارز وجود نداشته و احتمال افزایش نرخ ارز طی روزها و هفته های اتی بسیار ضعیف است.
۲۲۶۲۲۶


منبع:

1398/08/16
19:24:33
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها