اعلام موضع صریح وزیر صنعت درباره واردات خودرو

اعلام موضع صریح وزیر صنعت درباره واردات خودرو به گزارش رصد كالا وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رد مصوبه تشكیل وزارت بازرگانی از جانب شورای نگهبان، اظهار داشت: در انجام هرگونه اقدامی به منظور تغییر در ساختار وزارت صنعت، معدن و تجارت، تابع قانون هستیم.به گزارش رصد كالا به نقل از خبر آنلاین، رضا رحمانی در حاشیه صبحانه كاری فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش كه با رد تشكیل وزارت بازرگانی از جانب شورای نگهبان، وزارت صنعت كار را چطور پیش خواهد برد؟ تصریح كرد: ما تابع قانون بوده و هر مسیری را كه نهادهای قانونی مشخص كنند، پیگیری خواهیم كرد.
آنچه در ادامه می خوانید، اظهارات رضا رحمانی در حاشیه صبحانه كاری فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی است.
* دولت به منظور پشتیبانی از كشاورزان و هم ذخیره سازی میوه مورد نیاز در روزهای پایانی سال و شب عید، مبادرت به خرید سیب تولیدی كشور كرده است كه بر این اساس، ستاد تنظیم بازار و معاونت های در رابطه با وزارت جهادكشاورزی، اطلاع رسانی های لازم را در این زمینه به كشاورزان انجام خواهند داد.
* این تصمیم به این علت اتخاذ شده كه تولیدكنندگان سیب، صدمه ندیده و مصرف كنندگان هم در روزهای پایانی سال، با كمبود مواجه نشوند؛ به همین دلیل، سیب تولیدی خریداری شده، در روزهای پایانی سال و شب عید توزیع خواهد شد.

* سازمان تعاون روستایی مكلف شده تا سازوكارهای خرید سیب مازاد نیاز مصرفی در شرایط كنونی را، خریداری و برای شب عید ذخیره سازی كند كه در این راستا، ستاد تنظیم بازار هم هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد.
* سیاست دولت آن است كه هیچ گونه تصمیمی را بدون مشورت با بخش خصوصی اتخاذ نكند كه در این راستا ما هم بعنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی های لازم را با فعالان اقتصادی در این راستا به عمل خواهیم آورد.
* واردات خودرو همچنان ممنوع می باشد. بحث تولید مشترك با سایر شركت های خودروساز دنیا در دستور كار قرار دارد؛ البته مكانیسم های جدیدی را در این رابطه اعمال خواهیم كرد.
* ما از روند عملكرد شركای قبلی صنعت خودروسازی ایران به هیچ عنوان رضایت نداشته و به خودروسازان هم اعلام نموده ایم كه شركای جدیدی را برای خود برگزینند.
* در ۶ ماهه ابتدای سال جاری میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات بسیار بهتر از ۶ ماهه سال ۹۷ است به این معنا كه صادركنندگان تلاش بیشتری را در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی كشور داشته اند.
* كاهش در آمارهای صادراتی به لحاظ ارزشی، ناشی از اصلاح قیمت پایه های گمركی بوده و در این میان صادركنندگان تلاش خویش را در صادرات و بازگرداندن ارز به كار گرفته اند.

۲۲۳۲۲۵

1398/07/23
15:12:01
5.0 / 5
4392
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , توزیع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها