قیمت وام مسكن و جعاله برای مجردهای تهرانی چقدر است؟

قیمت وام مسكن و جعاله برای مجردهای تهرانی چقدر است؟ به گزارش رصد كالا ایسنا نوشت: قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن در این روزها حدود 40 هزار تومان است؛ بدین ترتیب هزینه وام مسكن بعلاوه جعاله حداكثر به 9 میلیون و 600 هزار تومان می رسد.


قیمت اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن نسبت به هفته گذشته چندان تفاوتی نداشته است و در حدود قیمت ۴۰ هزار تومان داد و ستد می شود. امتیاز تسهیلات مسكن مردادماه سال ۱۳۹۸ هم اكنون كمی بیشتر از ۴۲ هزار تومان است و امتیاز تسهیلات مسكن فروردین ماه ۱۳۹۸ حدود ۴۱ هزار و ۲۰۰ تومان است. در مقابل بعضی از این اوراق كمتر از ۴۰ هزار تومان داد و ستد می شود. نمونه آن اوراق آبان ماه سال ۱۳۹۶ كه قیمتش به ۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان میرسد. همین طور تسه خرداد ۱۳۹۷ حدود ۳۹ هزار تومان است. در عین حال بیشتر تسه ها حدود قیمت ۴۰ هزار تومان هستند و بنا بر این این گزارش با عنایت به این قیمت نوشته شده است. با عنایت به اینكه زوج های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسكن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند، هزینه این تعداد اوراق آنها هشت میلیون تومان می شود. به این مبلغ با احتساب ۲۰ میلیون تومان وام جعاله كه بابت خرید آن باید ۴۰ برگ تسه خریداری شود، یك میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اضافه می شود. در نتیجه در مجموع باید برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسكن حدود ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه شود. همین طور زوج های غیر تهرانی كه در شهرهایی با جمعیت بیش تر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می كنند، می توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند كه برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری كنند و با این حساب باید حدود شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بابت خرید این اوراق بپردازند كه با احتساب یك میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله، در مجموع برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید هشت میلیون تومان پرداخت كنند.
علاوه بر این، زوج های ساكن در سایر شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر می توانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسكن، ۱۲۰ برگ بهادار خریداری كنند كه باید چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند. همین طور برای دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله نیز باید یك میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پرداخت كنند كه در مجموع برای وام ۸۰ میلیون تومانی، حدود شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از طرف زوجین باید پرداخت گردد. مجردهای تهرانی نیز می توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و مجردهایی كه در مراكز استان های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در نهایت غیر زوج های ساكن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت نمایند كه به ترتیب هر كدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسكن را از فرابورس ایران خریداری كنند. با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این اوراق چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، افراد ساكن در مراكز استان بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ چهار میلیون تومان و افراد گروه سوم مبلغ سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت كنند. البته در صورت تمایل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله باید مبلغ یك میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دیگر هم بپردازند. اوراق تسهیلات مسكن قابلیت معامله در فرابورس ایران را دارد و ارزش اسمی هر برگ پنج میلیون ریال است. مدت اعتبار اوراق تسه حداكثر تا دو دوره شش ماهه قابل تمدید است. این اوراق با عنایت به این كه چقدر تا زمان اعتبارش باقیمانده، قیمت متفاوتی دارد. در صورتیكه مدت اعتبار این اوراق به اتمام رسیده و دارنده اوراق از تسهیلات آن استفاده نكند، نماد معاملاتی آن متوقف خواهد شد و وجوه پرداختی دیگر به دارنده اوراق بازپرداخت نخواهد شد. 226226


منبع:

1398/07/05
13:59:42
5.0 / 5
4668
تگهای خبر: ارز , بانك , بورس , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها