اذعان آمریكا به ناتوانی در شناسایی خریداران نفت ایران

اذعان آمریكا به ناتوانی در شناسایی خریداران نفت ایران به گزارش رصد كالا تسنیم به نقل از رویترز نوشت: معاون وزیر انرژی آمریكا با اذعان به ناتوانی كشورش در شناسایی خریداران نفت ایران اظهار داشت: اگر این افراد شناسایی شوند، خزانه داری آمریكا آنها را مجازات می كند. سوالاتی وجود دارد كه چه كسی در چین نفت ایران را میخرد. آیا دولت چین است؟


یك مقام ارشد انرژی آمریكا گفت شركت های نفت چینی مثل سینوپك و شركت ملی نفت چین و سایر شركت ها قصد دارند خرید نفت از ایران را كاهش دهند ولی معلوم نیست كدام بخش های دولت چین همچنان نفت ایران را می خرند.
دن برویلت، معاون وزیر انرژی آمریكا گفت صادرات نفت ایران به شدت كنترل می شود و واشنگتن هر كسی را كه تحریم هایش را نقض كند، در فهرست سیاه قرار می دهد.
آمریكا بعد از خروج از قرارداد برجام كه در ۲۰۱۵ بین تهران و شش قدرت بزرگ دنیا بسته شده بود، تحریم ها ضد این عضو اوپك را از سرگرفت. واشنگتن در كوشش برای صفر كردن فروش نفت ایران در ماه می معافیت ها برای خرید نفت ایران را لغو نمود.
برویلت اظهار داشت: « ما همچنان كمپین حداكثر فشار را ادامه می دهیم چون خواهان تغییر ایران هستیم».
وی در دیدار از ابوظبی اظهار داشت: « اگر این افراد شناسایی شوند، خزانه داری آمریكا آنها را مجازات می كند و سوالاتی وجود دارد كه چه كسی در چین نفت ایران را میخرد. آیا دولت چین است؟ »
خریداران چینی در خرید نفت خام ایران و ونزوئلا به خاطر افزایش تحریم های آمریكا بر این دو كشور محتاط هستند.
ولی در بحبوحه افزایش جنگ تجاری با واشنگتن، پكن در اواخر ماه آگوست ۵ درصد عوارض بر واردات نفت خام آمریكا وضع كرد كه از اول سپتامبر اجرایی می شود.

برویلت گفت آمریكا همچنان تولید نفت خود را زیاد می كند حتی اگر این كار بر سازمان كشورهای صادر كننده نفت فشار بیاورد. اوپك تلاش دارد برای پشتیبانی از قیمت نفت، عرضه نفت خام خویش را كم كند.
وی افزود: « ما سیاست هایی تدوین كرده ایم كه سبب تقویت تولید انرژی در سراسر آمریكا می شود. ازاین رو هرگونه تاثیر احتمالی بر اوپك یا قیمت نفت سبب نگرانی ما نیست».
اداره اطلاعات انرژی آمریكا پیشبینی كرده تولید نفت این كشور در ۲۰۱۹ تا ۱۲.۲۷ میلیون بشكه افزایش یابد. تولید نفت آمریكا در ۲۰۱۸، ۱۰.۹۹ میلیون بشكه در روز بود.
اوپك و متحدان غیر اوپك آن به رهبری روسیه در دسامبر سال قبل توافق كردند عرضه نفت را ۱.۲ میلیون بشكه در روز از اول ژانویه سال جاری میلادی پایین بیاورند و این قرارداد تا مارس ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.
كمیته مشترك وزارتی نظارت بر قرارداد كاهش تولید اوپك و متحدانش كه شامل تولید كنندگان بزرگ نفت مثل عربستان و روسیه می شود، روز پنجشنبه در ابوظبی جلسه خواهد داشت.
تحلیل گران می گویند قیمت پایین نفت خام كه از اوج ۷۵ دلار آوریل ۲۰۱۹ به حدود ۶۳ هزار دلار هم اكنون رسیده، احتمالاً اوپك و متحدانش را مجبور می كند در بحبوحه نگرانی در مورد تقاضای پایین نفت و رشد كند اقتصادی، تولید خویش را بیشتر از این كاهش دهند. ۲۲۳۲۲۳

1398/06/20
13:02:08
5.0 / 5
4336
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها