چك های برگشتی چقدر افزایش یافت؟

چك های برگشتی چقدر افزایش یافت؟ به گزارش رصد كالا حدود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار فقره چك در تیرماه ۹۸ در كل كشور مبادله و ۷۱۷ هزار فقره چك برگشت زده شد. شمار چك های برگشتی رشد ۱۶.۳ درصدی را نسبت به خرداد امسال نشان داده است.


بر مبنای تازه ترین آمار بانك مركزی، حدود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار فقره چك به ارزشی حدود ۱۰۰۶ هزار میلیارد ریال در تیرماه ۹۸ در كل كشور مبادله شد كه نسبت به ماه پیش از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۸.۵ درصد و ۱۹.۵ درصد افزایش نشان داده است. در اولین ماه فصل تابستان، در استان تهران حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار فقره چك به ارزش حدود ۵۲۶ هزار میلیارد ریال مبادله شد. در تیر امسال، ۵۱.۹ درصد از تعداد چك های مبادله ای كل كشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده كه به ترتیب با ۳۴.۳ درصد، ۱۰ درصد و ۷.۶ درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها دارا بوده اند. همینطور ۶۵.۵ درصد از ارزش این چك ها در سه استان تهران (۵۲.۲ درصد)، اصفهان (۷.۳ درصد) و خراسان رضوی (۶ درصد) مبادله شده كه بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها دارا بوده اند.
برگشت خوردن ۷۱۷ هزار چك در یك ماه بالغ بر ۷ میلیون فقره چك به ارزشی بالغ بر ۸۹۴ هزار میلیارد ریال در تیرماه ۱۳۹۸ در كل كشور وصول شد كه نسبت به ماه پیش از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۸.۷ درصد و ۱۹.۵ درصد افزایش نشان داده است. در ماه مورد بررسی، در كل كشور ۹۰.۷ درصد از كل تعداد چك های مبادله ای و ۸۸.۹ درصد از كل مبلغ چك های مبادله ای وصول شد. حدود ۷۱۷ هزار فقره چك به ارزش حدود ۱۱۲ هزار میلیارد ریال در تیرماه ۱۳۹۸، در كل كشور برگشت داده شده است كه نسبت به ماه پیش از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۶.۳ درصد و ۱۹.۲ درصد افزایش نشان داده است. در تیرماه، در استان تهران حدود ۲۲۳ هزار فقره چك به ارزشی حدود ۵۶ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد. ۲۲۳۲۲۳

1398/05/26
15:31:19
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها