بانك مركزی:

نرخ سكه در خرداد امسال كاهش ۷ درصدی داشت

نرخ سكه در خرداد امسال كاهش ۷ درصدی داشت به گزارش رصد كالا بر مبنای اعلام بانك مركزی، قیمت سكه طرح جدید در خرداد امسال نسبت به اردیبهشت، حدود ۷ درصد كاهش یافته است.


به گزارش رصد كالا به نقل از خبر آنلاین از آمارهای بانك مركزی؛ با وجود افزایش ۱۴۱ درصدی قیمت سكه در سه ماهه نخست سال ۹۸، قیمت سكه طرح جدید در خرداد امسال نسبت به اردیبهشت، حدود ۷ درصد كاهش یافته است متوسط قیمت فروش یك سكه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد شهر تهران، در خرداد امسال ۴ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان بود كه در مقایسه با ماه قبل ۶.۵ درصد كاهش و نسبت بـه مـاه مشابه سال قبل ۱۰۵.۹ درصد افزایش نشان داده است. همینطور حداقل و حداكثر نرخ فروش سكه مذكور در ماه یاد شده به ترتیب ۴ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۳۰۰ تومان و ۴ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است.
در خرداد ۱۳۹۸ متوسط قیمت فروش یك سكه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد شهر تهران ۴ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود كه در مقایسه با ماه قبل ۶.۹ درصد كاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰۵.۳ درصد افزایش نشان داده است. همچنین حداقل و حداكثر نرخ فروش سكه مذكور در ماه یاد شده به ترتیب ۴ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۳۰۰ تومان و ۴ میلیون و ۸۵۵ هزار تومان بوده است. در سه ماه اول سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت فروش یك سكه تمام بهار آزادی در بازار آزاد شهر تهران با طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۶۰۰ تومان و با طرح جدید ۴ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان بود كه نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۷ به ترتیب ۱۴۰ درصد و ۱۴۱.۱ درصد افزایش یافته است.

1398/05/10
00:43:46
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: بازار , بانك , بانك مركزی , سكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها