معاون وزیر صنعت خبر داد:

دسترسی روزانه به قیمت۱۰۰قلم كالا بر روی تلفن همراه

دسترسی روزانه به قیمت۱۰۰قلم كالا بر روی تلفن همراه به گزارش رصد كالا معاون وزیر صمت با اشاره به اینكه اصناف بزرگترین تشكل اقتصادی در كشور می باشند، اظهار داشت: اصناف مهمترین حامی تولید داخلی در كشور می باشند.


به گزارش رصد كالا به نقل از اتاق اصناف ایران، حسین مدرس خیابانی در دومین نشست هم اندیشی روسای اتاق های اصناف مراكز استان اظهار داشت: شرایط امروز اقتصاد كشور با ۲۰ سال پیش متفاوت می باشد و در شرایط امروز تنوع كالاها و سطح انتظارات مردم و ورود تكنولوژی و تغییر روشهای نظارت و كنترل بازار متفاوت رشد داشته است و امروز اصناف مردمی ترین بخش اقتصاد كشور و حامی تولید هستند.

وی خاطرنشان كرد: ۳ میلیون واحد صنفی و ۷ هزار اتحادیه و ۴۰۰ اتاق اصناف در كشور دارای بیشتر از ۶ الی ۸ میلیون شغل مستقیم هستند كه بیشتر از ۱۷ درصد تولید ناخالص ملی برعهده اصناف است.

مدرس خیابانی با تاكید بر اینكه ۸۷ درصد بخش ارزش بر افزوده خدمات بر عهده اصناف است، اضافه كرد: كنترل بازار بدون اصناف غیر امكان دارد.

وی خاطرنشان كرد: حفظ آرامش بازار مهمترین هدف نظارت بر بازار در شرایط فعلی است و حفظ مردم در گرو آرامش بازار است.

قائم مقام وزیر صمت با اشاره به اینكه تولید امروز در نوك پیكان اقتصاد كشور قرار دارد، اظهار نمود: دشمنان كشور تلاش در زدن اقتصاد كشور دارند و باید تلاش نماییم تا تولید ارتقا پیدا كند و همینطور تنطیم بازار متوقف نشود.

وی با اشاره به اینكه تولید به منظور حفظ اشتغال و توان سطح صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است، اضافه كرد: امروز حفظ اشتغال مهمترین مسئله در اقتصاد كشور است.

مدرس خیابانی با اشاره به اینكه امروز دشمنان واهمه دارند تا كالای داخلی تبلیغ نشود، بیان داشت: اصناف مهمترین شبكه اطلاع رسانی در كشور می باشند كه می توانند كالای ایرانی را تبلیغ كنند و تلاش كنند بیشتر اقدام به فروش كالای داخلی داشته باشند.

وی با تاكید بر پشتیبانی از تولید ملی كشور تصریح كرد: تولید نباید متوقف شود و باید بیشتر از پیش اشتغال مولد داشته باشیم.

مدرس خیابانی اضافه كرد: شبكه عرضه و توزیع كالا می توانند نقش موثری در تبلیغ و برند سازی كالاهای ایرانی داشته باشند و در این راستا باید كوشش كرد تا جلوی واردات كالاهای كه مشابه تولید در داخل دارند گرفته شود.

وی با اشاره به اینكه امروز در جهت پشتیبانی از تولید داخلی احتیاج به معرفی قهرمان داریم، اظهار نمود: در شرایط جنگ اقتصادی كشور باید تولید كنندگانی كه در سخت ترین شرایط و با عنایت به تحریم كالای ایرانی را با بهترین كیفیت و قیمت مناسب روانه بازار می كنند بعنوان قهرمانان عرصه اقتصادی معرفی شوند تا الگویی برای دیگر تولید كنندگان باشند.

قائم مقام وزیر صمت اضافه كرد: امروز شاهد افزایش هزینه های مبادله ای كه بخشی از این هزینه ها ناشی از افزایش قیمت نرخ ارز است هستیم و باید تلاش نماییم با اصلاح شبكه توزیع از راه اصناف شوك قیمتی در حوزه تامین كالاهای اساسی نداشته باشیم.

مدرس خیابانی با تاكید بر اینكه تامین كالای اساسی به اندازه نیاز جامعه صورت گرفته است، اظهار داشت: ۹۰ درصد كالاهای اساسی در كشور تهیه و توزیع می شود و بخش كمی از نیاز كالایی در داخل از راه واردات تامین می شود.

وی خاطرنشان كرد: در شبكه توزیع و تامین، اصلاح و نوین سازی انجام گرفته است و باید این حوزه ارتقا یابد و هدف ما كاهش قیمت مصرف كننده و هزینه های مبادله ای كالا است.

مدرس خیابانی در مورد اهمیت بحث بازرسی و نظارت اضافه كرد: اصل نظارت در كشور با حاكمیت است و نظارت باید بر اساس روشهای نوین باشد و نظارت سنتی دیگر جواب نمی دهد و هم اكنون مهمترین كمك در بخش بازرسی و نظارت اتاق های اصناف هستند.

وی تصریح كرد: دولت باید ابزارهای بازرسی و نظارت و تامین بودجه بازرسی را برای اتاق های اصناف انجام دهد و تبصره ۷ ماده ۷۲ در جهت یك سوم سهم اصناف از محل جرایم تعزیرات به اصناف اختصاص داده شود تا اتاق های اصناف هم بهتر بتوانند كار بازرسی و نظارت را انجام دهند.

مدرس خیابانی اضافه كرد: سامانه اطلاع رسانی قیمت كالاها بزودی منتشر خواهد شد و در این سامانه قیمت بیشتر از صد كالا روزانه هم قیمت كف بازار و هم قیمت عرف توسط این سامانه به صورت آنلاین منتشر خواهد شد كه این اطلاع رسانی كمك بسیار موثری را در تنظیم بازار خواهد داشت.

وی تصریح كرد: بحث درج قیمت در تمام دنیا بعنوان یك اصل به حساب می آید و باید تلاش نماییم ابتدایی ترین حقوق مصرف كننده را كه دانستن نرخ قیمت ها است، توسط واحدهای صنفی رعایت نماییم.

1398/05/01
17:36:42
5.0 / 5
4387
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها