پای معامله طلای آب شده به بورس كالا باز شد

پای معامله طلای آب شده به بورس كالا باز شد رصد كالا: ایسنا نوشت: مدیرعامل بورس كالای ایران ضمن اعلام اینكه بازار گواهی سپرده طلای آب شده بزودی در بورس راه اندازی می شود، اظهار داشت: اگر طلای آب شده در بستر بورس كالا معامله شود با عنایت به عیارسنجی و استانداردسازی كه صورت می گیرد ریسك های تقلب به حداقل می رسد.


حامد سلطانی نژاد در پاسخ به اینكه آیا بازار گواهی سپرده طلای آب شده در بورس كالا راه اندازی می شود؟ اظهار داشت: هم اكنون زیرساخت نرم افزاری آماده است. انبار و خزانه را در اختیار داریم و از نظر زیرساختی مشكلی با راه اندازی طلای آب شده وجود ندارد. مهم این است كه مشاركت فعالان بازار جلب شود كه این بازار را انتخاب كنند كه در این زمینه مشغول كارهای فرهنگی و رایزنی های لازم هستیم. وی با اشاره به بازارهای غیر رسمی طلای آب شده در ایران، اظهار داشت: این بازار یك بازاری پرچالش است، چونكه ریسك های بسیاری برای خریداران دارد. اگر طلای آب شده در بستر بورس كالا معامله شود با عنایت به عیارسنجی و استانداردسازی كه صورت می گیرد ریسك های تقلب به حداقل می رسد.
مدیرعامل بورس كالا در پاسخ به اینكه آیا نگران نیستید كه برای بازار گواهی سپرده طلای آب شده هم حاشیه هایی همچون بازار آتی سكه طلا ایجاد كنند و بگویند كه این بازار به بازار خارج از بورس جهت می دهد؟ اظهار داشت: بازار گواهی سپرده بازار نقد شمرده می شود،. علاوه بر این بازارهای گواهی سپرده پس از بازارهای خارج از بورس بازگشایی می شود و سوژه جهت دهی مطرح نیست. سلطانی نژاد اشاره كرد: با انجام فرهنگ سازی های لازم، بازار گواهی سپرده طلای آب شده در بورس كالا راه اندازی خواهد شد. گواهی سپرده كالایی، اوراق بهاداری است كه مؤید مالكیت دارنده آن بر مقدار معینی كالاست و پشتوانه آن قبض انبار استانداردی است كه توسط انبارهای مورد تأیید بورس صادر می شود. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1398/04/24
14:13:56
5.0 / 5
4533
تگهای خبر: بازار , بورس , خرید , سكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها