درباره كانادا بیشتر بدانیم

درباره كانادا بیشتر بدانیم رصد كالا: كانادا شمالی ترین كشور قاره آمریكا است و دومین كشور بزرگ دنیا شمرده می شود.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، كانادا از نظر اقتصادی جز كشورهای مطرح جهان هست و به سبب بكر بودن سرزمین و وجود منابع زیاد در این كشور و همین طور جذب نیروی متخصص و مهاجرت دانشجویان كشورهای دیگر به این كشور، توانسته است رشد زیادی داشته باشد و همین طور عضو گروه ۸ و همین طور در بین ۱۰ كشور صنعتی دنیا قرار دارد.
زندگی در كانادا
كانادا به سبب اینكه همیشه مهاجرپذیر بوده است، میتوان فرهنگهای مختلفی را در آن مشاهده كرد و از این نظر جز اولویتهای مهاجران و دانشجویان كشورهای مختلف قرار دارد. همین طور شرایط خوبی برای مهاجران و دانشجویان در نظر گرفته شده است كه همین امر موجب افزایش بیش از پیش مهاجران و دانشجویان خارجی در این كشور شده است.
اشتغال در كانادا
كانادا از نظر صنعتی پیشرفته است و شركتهای زیادی در این كشور فعالیت می نمایند. در سالهای اخیر كارآفرینان و سرمایه گذاران زیادی از كشورهای مختلف وارد این كشور شدند و در كانادا مشغول فعالیت شده اند.
همین امر سبب شده كه دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن در رشته های مختلف، جذب شركتهای مختلف شوند و كار خودشان را شروع كنند.
حقوق پرداختی به افراد با عنایت به مدرك تحصیلی و رشته تحصیلی و میزان مهارت افراد، متفاوت می باشد ولی اگر فردی كمترین حقوق معمول در این كشور را هم دریافت كند، به راحتی میتواند هزینه های زندگی خودش را پرداخت كند و از این بایت هیچ نگرانی نداشته باشد.
حتی دانشجویانی هم كه در زمان تحصیل مشغول به كار می شوند، میتوانند به راحتی هزینه زندگی خودشان را پرداخت كنند. دانشجویان می توانند در ماه حداقل ۸۰ ساعت كار پاره وقت داشته باشند كه این میزان كار هزینه زندگی دانشجویان را پوشش می دهد.
سیستم آموزشی كانادا
نظارت بر سیستمهای آموزشی در كانادا بر عهده هر ایالت به صورت جداگانه است و بنا بر این سیستم آموزشی از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت می باشد ولی شما می توانید از مقاطع مختلف تا رشته های مختلف مانند رشته پزشكی به راحتی تحصیل كنید.
معمولاً سیستم آموزشی به آموزش ابتدایی، متوسطه و آموزش عالی (دانشگاه ها و كالج ها) تقسیم می شود كه از این نظر شبیه نظام آموزشی در ایران است.
در ایالتهای مختلف كانادا (به جز كبك) دانش آموزان از سال اول تا هفتم در مقطع ابتدایی تحصیل می كنند و از سال هشتم تا دوازدهم وارد دبیرستان می شوند. معمولاً بچه ها از شش سالگی وارد مدرسه می شوند و تحصیلات خودرا شروع می كنند.
سیستم آموزشی كبك با بقیه ایالتهای كانادا متفاوت می باشد. بچه ها شش سال در مقطع ابتدایی تحصیل می كنند و سپس پنج سال هم در دبیرستان مشغول تحصیل می شوند. یعنی یكسال كمتر در مدرسه حضور دارند ولی از نظر زمان شروع تحصیل شبیه بقیه ایالتها است.
برای ورود به دانشگاه هم معمولاً معدل سال آخر بررسی می شود و دانش آموزان میتوانند با عنایت به معدل خودشان به هر دانشگاهی درخواست پذیرش دهند ولی دانشگاهها در پذیرش افراد مختار هستند. البته كه دانشجویان بین المللی هم بوسیله ارسال مدارك رسمی تحصیلی در كشور خودشان می توانند درخواست خودشان را برای ادامه تحصیل به دانشگاههای مختلف این كشور ارسال نمایند.
زبان تحصیل در بیشتر دانشگاههای كانادا انگلیسی و البته در استان كبك به زبان فرانسوی می باشد. برای كسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیلی كشور كانادا می توانید به وب سایت استادی پلن بازگشت كنید.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1398/03/28
13:44:36
5.0 / 5
4304
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تخصص , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها