قیمت خودرو باز هم واقعی نیست حباب در بازار ماشین

قیمت خودرو باز هم واقعی نیست حباب در بازار ماشین به گزارش رصد كالا میزان نوشت: یك كارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینكه فروش فوری ها دیگر جوابگو بازار خودرو نیست، اضافه كرد: باید مشكل تولید برطرف شود تا زمانی كه مشكل تولید برطرف نشود و عرضه خودرو به بازار متعادل نشود بازار به تعادل نمی رسد.


امیرحسن كاكایی درباره تاثیر فروش فوری خودروسازان بر بازار اظهار نمود: به علت اینكه تعداد فروش فوری ها زیاد نیست نتوانسته تاثیر آنچنانی بر بازار ایجاد كند. این كارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینكه فروش فوری ها دیگر جوابگو بازار خودرو نیست، اضافه كرد: باید مشكل تولید برطرف شود تا زمانی كه مشكل تولید برطرف نشود و عرضه خودرو به بازار متعادل نشود بازار به تعادل نمی رسد. وی اظهار داشت: ادعا شده تولید خودرو دو برابر شده، اما باید دید میزان خودرو های ناقص تولید شده چند برابر شده است.
كاكایی با اشاره به اینكه عامل بروز این مشكل، ناقص بودن برنامه های دولت در پشتیبانی از صنعت خودروسازی است، خاطرنشان كرد: اگر بدهی خودروسازان بموقع پرداخت گردد قیمت خودرو كاهش خواهد یافت. این كارشناس صنعت خودرو خاطرنشان كرد: اگر مشكلات تولید برطرف شود قیمت خودرو ۲۰ درصد كاهش قیمت خواهد داشت و حباب آن از بین می رود، پراید پیش از عید ۳۶ میلیون تومان بود كه با عنایت به متغیرهایی همچون نرخ ارز باید حدود ۴۰ میلیون تومان باشد، اما در بازار ۵۰ میلیون تومان به فروش می رسد كه این تفاوت قیمت همان حباب موجود است. وی افزود: آنچه دیده می شود و مسلم است این است كه برنامه های دولت در اینباره محقق نشده و بنابراین هیجان همچنان در بازار خودرو وجود دارد، هر چند خریدار و فروشنده ای هم در بازار وجود ندارد. كاكایی با اشاره به اینكه بیشتر افرادی كه خودرو برای فروش دارند دلالان هستند و نیاز مالی ندارند، اظهار داشت: این افراد هنگامی كه قیمت ها كاسته می شود از فروش دست می كشند تا قیمت ها به رقم های دلخواه آنها نزدیك شود و بعد از آن مبادرت به فروش می كنند. این كارشناس صنعت خودرو ابراز امیدواری كرد؛ دولت برنامه هایی را كه برای صنعت خودرو اعلام نموده بود زودتر اجرایی كند و برنامه های درستی را هم در اینباره طراحی كند تا تولید سرو سامان یابد. ۲۳۲۳۱

1398/03/16
19:41:07
5.0 / 5
4458
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها