كشتی آرای:

دریافت مالیات از سكه تاثیری در بازار ندارد، نرخ ارز، علت كاهش قیمت

دریافت مالیات از سكه تاثیری در بازار ندارد، نرخ ارز، علت كاهش قیمت به گزارش رصد كالا رئیس كمیسیون تخصصی طلا با تاكید بر اینكه دریافت مالیات از خریداران سكه، در بازار تاثیری ندارد، اظهار داشت: بازار در ایام اخیر به رغم افزایش قیمت انس جهانی به علت كاهش نرخ ارز، روند كاهشی داشته است.به گزارش رصد كالا به نقل از پژوهشكده پولی و بانكی، محمد كشتی آرای درباره تاثیر تعیین مالیات برای خرید سكه بر بازار و قیمت ها، تصریح كرد: كسانی كه برای خرید و دریافت سكه ثبت نام كرده اند افرادی غیر حرفه ای هستند كه از این طریق درآمدی نصیب آنها شده كه به درآمد اتفاقی مشهور است و از آنجایی كه سازمان امور مالیاتی از اینگونه درآمدها مالیات دریافت می كند، خریداران سكه كه شامل این نوع درآمدها می شوند هم مشمول مالیات هستند.
وی اضافه كرد: طبق اطلاعیه سازمان امور مالیاتی تا ۲۰ سكه مشمول مالیات نیست اما بیشتر از ۲۰ سكه به علت اینكه درآمدی حاصل شده، مالیات دریافت می شود كه تاثیری در بازار نخواهد داشت چونكه سكه های ثبت نامی وارد بازار نشده و قیمت ها را تحت تاثیر قرار نداده است.
رییس كمیسیون تخصصی طلا و جواهر، افزود: هدف بانك مركزی هم از ثبت نام سكه هماهنگی عرضه و تقاضا بود اما حالا كه عدم تعادل وجود دارد سكه حبابی شده است.
به گفته كشتی آرای، افرادی كه سكه به قیمت دولتی دریافت نمودند، مشمول مالیات هستند و خریداران آزاد سكه مشمول مالیات نمی شوند.
وی درباره تحلیل وضعیت فعلی بازار، توضیح داد: امروز قیمت طلا جهانی ۱۶ دلار افزایش داشته است و این افزایش قیمت تاثیری بر قیمت های داخلی نداشته چونكه قیمت ارز در كشور روندی كاهشی داشته و سبب شده قیمت طلا نزولی باشد.
رییس كمیسیون طلا و جواهر تصریح كرد: تعطیلات پیش رو هم سبب شده تا سطح معاملات و تقاضا كاهش پیدا كند.

1398/03/15
22:26:58
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها