با حضور قائم مقام وزیر علوم صورت گرفت؛

برگزاری مراسم گرامیداشت مقام معلم در دانشگاه خاتم

برگزاری مراسم گرامیداشت مقام معلم در دانشگاه خاتم به گزارش رصد كالا مراسم گرامیداشت مقام معلم و تقدیر از استادان دانشگاه خاتم و بانك پاسارگاد باحضور قائم مقام وزیر علوم، مدیرعامل بانك پاسارگاد و تعدادی از اساتید دانشگاه، مدیران بانك، استادان و معلمان برگزار گردید.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر و طبق اعلام بانك پاسارگاد مراسم گرامیداشت مقام معلم و تقدیر از استادان دانشگاه خاتم و بانك پاسارگاد، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۸، در محل دانشگاه خاتم و با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مدیرعامل بانك پاسارگاد و رئیس دانشگاه خاتم، اعضای هیأت امنای دانشگاه، تعدادی از مدیران بانك، استادان و معلمان برگزار گردید.
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: دانشگاه خاتم یكی از دانشگاه های مطرح كشور و سرآمد در جهان خواهد شد
در این مراسم دكتر باقری قائم مقام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تبریك به مناسبت فرارسیدن بزرگداشت مقام معلم اظهار داشت: امروز اگر شاهد این هستیم كه بیشتر از ۹۰ درصد از اعضای جامعه از سواد مطلوب برخوردار می باشند و نیروی كارشناسی در تمام سطوح به اندازه كافی وجود دارد، حاصل زحمات شبانه روزی استادان و معلمان عزیز كشور است و ما قدردان همه ی این عزیزان هستیم.
وی افزود: از اینكه شعار كیفیت را در دانشگاه خاتم برگزیده اید به شما تبریك می گویم. اینكه تلاش می كنید زمینه را برای یادگیری جوانان این مرز و بوم فراهم كنید، جای تقدیر دارد. رویكرد دانشگاه خاتم در بحث توسعه كیفی بی گمان مورد حمایت همه ی مدیران در آموزش عالی است. هم اكنون هم شعار ما در آموزش عالی، بازگشت به كیفیت بعد از پشت سرگذاشتن توسعه كمی است. امروز توجه به بخش خصوصی در آموزش عالی هم بر مبنای تكالیف قانونی و هم بر مبنای احساس نیاز، یكی از لزوم های مهم جامعه ما است.
قائم مقام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همینطور خاطرنشان كرد: دانشگاه خاتم حتما با چنین رویكرد و برنامه ای و با وجود استادان با انگیزه، می تواند یكی از دانشگاه های مطرح كشور و سرآمد در جهان شود.

مدیرعامل بانك پاسارگاد و رئیس دانشگاه خاتم: دانشگاه خاتم نقطه ی اتكاء بزرگ ترین تحولات علمی و دانشی كشور خواهد شد
مدیرعامل بانك پاسارگاد و رئیس دانشگاه خاتم هم ضمن گرامیداشت مقام والای معلم اظهار داشت: علوم همگی فرزند فلسفه هستند، ولی در جامعه ی ما با وجود غنای بسیار زیادی كه در این علم داریم، نقش كمرنگی در سایر علوم دارد. علت اینكه ما درس فلسفه را بعنوان رشته ی دوره ی دكترا در دانشگاه خاتم برگزیده ایم، پر كردن این خلاء بود.
وی افزود: امروز تهاجم تكنولوژی و تكنیك در زندگی طبیعی انسان بیداد می كند. علومی هم كه تكنولوژی را می آورند، ثمرات مثبت آنرا بدون توجه به اثرات منفی آن ترویج می كنند. انسان در حال دور شدن از طبیعت انسانی است. ما باید به دنبال طبیعتی انسانی و انسانی طبیعی باشیم. تحولات علمی آنچنان سریع اتفاق می افتند و تهاجمات تكنیكی آنچنان انسان را احاطه كرده است، كه نمی توان فردا را به راحتی پیش بینی نمود.
دكتر مجید قاسمی خاطرنشان كرد: دانشگاه ها در دنیا باید جواب این سوال را بدهند كه اگر تكنیكی عرضه شد، تبعات منفی آنرا چگونه باید مرتفع كرد؟ دانشگاه خاتم یكی از اهدافش این است كه بتواند رابطه ی علوم را با علم مادر فلسفه به درستی برقرار كند.
رئیس دانشگاه خاتم تاكید كرد: ما عین آنچه را كه در انواع رشته های مهندسی و علوم انسانی مطرح است، در گروه مالی پاسارگاد داریم. سرمایه گذاری هایی كه ما در هلدینگ پاسارگاد انجام داده ایم، تمام این علوم را شامل می شود. بعنوان مثال در حوزه معدن، ما از معدن تا محصول نهایی را در فلزات و مس داریم. هم اكنون از اسفند ماه، تولید مس كاتد در شهر بابك از راه تكنولوژی بایولیچینگ یا كشت باكتری شروع شده است كه در نتیجه ی آن دو كارخانه حذف می شوند. به صورتی كه قیمت تمام شده ی تولید مس كاتد شهربابك، ۳۰ درصد از قیمت تمام شده ی كاتد مس دنیا كمتر می شود.
وی افزود: بی گمان كسی كه كتاب خوانده است با كسی كه این كتاب را در صحنه ی واقعی دیده است، تفاوتی به اندازه ی انتقال علم به دانش و دانایی دارند؛ در حقیقت دانش یعنی دانایی و تسلط به آن مقوله ای كه شما مسئولیت آنرا بر عهده می گیرید. ما به دنبال آن هستیم كه اساتید و دانشجویان دانشگاه خاتم حرف های دست اول در دنیا بزنند كه این اتفاق هم افتاده است. مقرر است دانشگاه خاتم نقطه ی اتكاء بزرگ ترین تحولات علمی و دانشی كشور شود كه موفقیت ها و جایگاه خیلی خوب این دانشگاه هم گواه این مطلب است.
قاسمی در انتها اظهار داشت: همه ی این توفیقات را اول مرهون لطف الهی و بعد از آن مرهون لطف و نگاه مرحمت آمیز وزارت علوم كه ما را حمایت كرد، می دانیم.

1398/02/14
15:46:20
5.0 / 5
3977
تگهای خبر: آموزش , بانك , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها