صلاحیت رانندگان اسنپ زیر نظر ناجا تایید می شود

صلاحیت رانندگان اسنپ زیر نظر ناجا تایید می شود رصد كالا: امروزه با گستردگی جوامع و شهرها، مقوله امنیت پیچیدگی خاص خودش را پیدا كرده است. همه جا سخن از نیازی است كه برای تمامی انسان ها حرف اول را می زند. اما پای پلیس كه به میان می آید، همه چیز رنگ امنیت می گیرد. اعتماد زیاد می شود و ترس، تهدید و خطر كم.


به گزارش رصد كالا به نقل از ایسنا، بنابر اعلام اسنپ، امنیت در گفتمان سلبی بر فقدان خطر و تهدیدات استوار است و در گفتمان ایجابی به تأمین و تضمین آسایش و آسودگی اشاره می كند. این دقیقاً همان چیزی است كه با نام پلیس تداعی می شود. از آن جایی كه امنیت یكی از ضروری ترین نیازهای یك جامعه شمرده می شود، تمام تلاش سازمان ها و شركت های مختلف این است كه بتوانند حس امنیت بیشتری به مشتریان و مخاطبان خود القا كنند.
در همین راستا سامانه هوشمند حمل ونقل اسنپ هم با عنایت به نقش روزافزونی كه در زندگی مردم دارد، تمهیداتی برای تأمین امنیت سفرهای خود اندیشیده و اصول و قواعدی را به این منظور در دستور كار قرار داده است. بطور كلی مجرمان بالقوه فضاهای تاریك و غیرشفاف را برای ارتكاب جرم انتخاب می كنند اما سفر با اسنپ به صورت كلی دارای خاصیت بازدارندگی و جلوگیری از وقوع جرم است. شفاف بودن روی نقشه و مشخص بودن مبدا و مقصد این امكان را فراهم نموده كه تیم پشتیبانی اسنپ بتواند تمامی سفرها را رصد كند. بدین سان حتی اگر فردی با نیت مجرمانه قصد سوءاستفاده از این بستر را داشته باشد، با علم بر این كه مشخصات او به همراه سابقه كل سفرها و موقعیت مكانی اش ثبت و ضبط می شود، احتمال تخلف یا وقوع جرمش به حداقل می رسد.
با این وجود این سامانه از آغاز فعالیت خود صلاحیت رانندگان را با دریافت گواهی عدم سوپیشینه كیفری مورد بررسی قرار می داده است. همین طور به منظور هوشمندسازی سازوكار جذب و افزایش دقت در ثبت مدارك و تأیید آنها، استفاده از امكانی به نام پروموتر اپ را در دستور كار خود قرار داد و امروز بازاریابان اسنپ با استفاده از این اپلیكیشن مبادرت به ثبت نام رانندگان می كنند. همین طور اسنپ با همكاری پلیس نظارت بر اماكن عمومی ناجا به امكان استعلام صلاحیت فردی رانندگان، ظرف ۲۴ ساعت، در سراسر ایران مجهز شده است. بدین سان پروسه حساس احراز و تائید صلاحیت رانندگان اسنپ به مراجع قضائی انتظامی و نظارتی سپرده شده و سابقه كیفری و سوءپیشینه افراد به دقت از طرف دستگاه های مسئول مورد بررسی قرار می گیرد. اما روند تأیید صلاحیت رانندگان اسنپ در همكاری با ناجا به چه صورت است؟
درباره پروموتر اپ اسنپ بیشتر بخوانید
بررسی همه جانبه؛ اقدامی در جهت تأمین امنیت
نگاهی به سازوكارهای استخدامی نشان داده است كه اغلب سازمان ها و شركت ها در پروسه جذب نیرو تنها به دریافت گواهی عدم سوپیشینه اكتفا می كنند اما از آن جایی كه تأمین امنیت سفر همواره مهم ترین دغدغه اسنپ بوده و هست، این سامانه تصمیم گرفت به واسطه همكاری با پلیس نظارت بر اماكن عمومی ناجا بررسی همه جانبه تری را در دستور كار بگذارد.
آن طور كه روابط عمومی اسنپ توضیح می دهد، این سامانه از سال قبل دنبال شكل گیری این همكاری بوده و حالا ماه هاست كه به امكان تأیید صلاحیت از طرف پلیس ناجا تجهیز شده است. بدون شك این نوع بررسی صلاحیت، مكمل گواهی عدم سوپیشینه قضائی است چراكه پروسه دریافت گواهی عدم سوپیشینه برای كسب وكار اسنپ فرایندی زمان بر محسوب می شود. این در شرایطی است كه پلیس امنیت با در اختیار داشتن بانكهای اطلاعاتی كامل و همین طور بررسی صلاحیت راننده از چندین منبع مختلف، سوابق افراد را به صورت همه جانبه مورد بازنگری قرار می دهد.
بدین سان حتی فردی كه گواهی عدم سوپیشینه دارد امكان دارد برای فعالیت در اسنپ از طرف ناجا رد صلاحیت شود. ذكر این نكته لازم است كه در همكاری اسنپ با پلیس نظارت بر اماكن عمومی، صلاحیت افراد دارای جرایم غیرمرتبط با خدمات حمل ونقل، مانند جرایم مالی (چك، مهریه و …) تأیید می شود و این افراد اجازه فعالیت در این سامانه را خواهند داشت. بدین سان سامانه اسنپ به صورت دوره ای لیستی از مشخصات رانندگان تازه جذب شده را به همراه مشخصات آنها در پرتال مشتركی با ناجا بارگذاری و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران پس از بررسی، نتیجه را به اسنپ اعلام می كند.
طبق اعلام ژوبین علاقبند، مدیر عامل اسنپ، كلیه افرادی كه تا امروز به عضویت ناوگان این سامانه درآمده اند، مورد پالایش مجدد قرار گرفته اند و صلاحیت آنها از طرف پلیس نظارت بر اماكن عمومی ناجا بازبینی شده است. با استناد به تاییدیه صلاحیت رانندگان از طرف ناجا می توان اظهار داشت كه اسنپ امروز به وعده خود در مورد بدل شدن به امن ترین سرویس هوشمند حمل ونقل در ایران عمل كرده و در همكاری با پلیس استعلامی جامع و كامل را در دستور كار قرار داده است. بدین سان ضریب امنیت مسافران اسنپ در سفرهای شهری به طرز قابل اعتنایی افزایش پیدا كرده است. حالا دیگر شنیدن نام اسنپ، یكی از امن ترین سامانه هوشمند حمل ونقل را در ذهن تداعی می كند.
انتهای رپرتاژ خبری


1398/01/18
13:34:59
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: بازار , بانك , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها