كسب وكار صادقانه

كسب وكار صادقانه به گزارش رصد كالا تصمیم سختی بود! می دانستم اگر اجرایی شود بیشتر از نیمی مشتریانم را از دست می دهم. اما سفارش عموی خدابیامرزم، از همان ابتدای شاگردی من در بازار، این بود كه مرز صداقت را بین خودم و مشتری به هم نزنم. برای همین دیگر دل دل نكردم و تصمیم گرفتم راستش را به مشتری هایم بگویم.


به گزارش رصد كالا به نقل از ایسنا، بنابر اعلام این سو، لباس ها و پارچه هایی كه من در بازار عرضه می كردم، درجه یك بود و حرف اول را می زد. اسمم دهان به دهان در بازار چرخیده بود و هنوز كركره را بالا نداده، مغازه پر می شد از مشتری هایی با سلیقه های مختلف، كه جنس های درون مغازه ام می تواند اغلب آنها را راضی كند.
در گذشته، هنگامی كه عمویم خود پشت صندوق می نشست، پارچه های ایرانی كیفیت مطلوبی نداشتند و مجبور بودیم برای رضایت مشتری لباس های وارداتی بفروشیم. برندها و پارچه هایی كه می دانستیم از كشورهای همسایه و غیر همسایه راه شان را به ایران باز كرده اند. اما كم كم، من هم مانند دیگر بازاریان شاهد رشد كیفیت محصولات ایرانی بودم. تا جایی كه ناخودآگاه، همان مغازه را با محصولات با كیفیت ایرانی پر كردم و باز هم توانستم مشتری ها را دور خود جلب كنم. اما چیزی كه از همان گذشته هم چنان در بین رابطه ما بازاری ها و مشتری ها باقی ماند، احترام به جنس خارجی بود. كیفیت جنس خارجی دیگر تفاوت چندانی با كالای ایرانی نداشت. اما اعتبار و خواستار بیشتری داشت. این مسئله بازاری ها را واداشت تا همان كالاهای ایرانی شان را هم به اسم جنس خارجی بفروشند.


اما تصمیم من درست برخلاف این كار بود. جلوی درب مغازه ام تابلویی نصب كردم كه روی آن نوشته شده بود: «در این مغازه تنها جنس ایرانی به فروش می رسد» می خواستم با مشتری صادق باشم، و به او بفهمانم كه این جنسی كه می پسندد و می خرد ایرانی است. این طور ارزش كالای ایرانی هم در بازار به وفور مطرح می شد و به قول عمویم بركت كسب من هم بیشتر. همین طور هم شد. در ابتدا برخی از مشتری هایم را از دست دادم. اما خیلی زود مشتری هایی دیگر جایگزین شان شدند؛ كسانی كه به دنبال پشتیبانی از كالای ایرانی بودند.
اما این اتفاق سبب شد بازار دیگری هم برای عرضه محصولات پیدا كنم. خیلی زود از سوی سایتی به اسم این سو با من ارتباط گرفته شد. هدف این سایت حمایت و عرضه محصولات ایرانی بود. آنها از راه پیج اینستاگرام فروشگاه ما كه از این طریق هم فروش اینترنتی خویش را راه انداخته بودیم، متوجه هدف مشترك ما با خودشان شده بودند و می خواستند تا اجناس با كیفیت فروشگاه ما، برای معرفی دقیق تر و فروش اینترنتی روی غرفه پوشاك سایت این سو در دسترس همه قرار بگیرد.
حالا ما تولیدكنندگان ایران و بازاریان ایران، با هم كاری این سو، مجموعه ای از محصولات با كیفیت ایرانی را صادقانه به مشتری عرضه می دهیم. هر ایرانی می تواند با تنها سه كلیك در سایت این سو به هدف خود برسد، از میان محصولات متنوع سایت این سو با بیشترین تخفیف ها انتخاب نماید، از این محصولات استفاده كرده، و بازخورد خویش را ثبت كند. پیشنهاد می دهم شما هم وارد سایت «این سو» شوید، و مقایسه كنید. كیفیت كالای ایرانی ردخور ندارد!


ادیتور: زهرا میعادی
انتهای رپرتاژ خبری


1397/11/23
13:24:00
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها