راهنمای مختصر و مفید خرید مبلمان منزل

راهنمای مختصر و مفید خرید مبلمان منزل به گزارش رصد كالا تا چند سال پیش، وجود مبل در منازل ما ایرانیان یك آپشن محسوب می شد و عدم وجود سرویس مبلمان در منزل نكته عجیبی نبود. در آن سالها میهمانان روی كناره می نشستند و به پشتی تكیه می دادند اما حالا دیگر چندسالی است قضیه فرق كرده است. انواع مبلمان بعنوان یكی از ضروری ترین اسباب و اثاثیه منزل پای خویش را به خانه ها باز كرده و حتی در سیاهه خرید جهیزیه قرار گرفته است. برخی خانواده ها هم با عنایت به مساحت منزلشان به فكر تهیه دومین و سومین سرویس مبلمان منزل خود هستند.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام فروشگاه اینترنتی خوگر، آنچه مسلم است، دشواری انتخاب و خرید مبلمان است؛ چون كه مبلمان برخلاف انواع كالای دیجیتال، كد خاصی ندارد كه بتوان با مقایسه آنها با یكدیگر و مشخص بودن اجزای تشكیل دهنده و حتی تست چندساعته، نسبت به انتخاب آنها اطمینان حاصل كرد. از طرفی با عنایت به فعالیت تامین كنندگان و تولیدكنندگان گوناگون مبلمان منزل، با تنوع چشمگیری در بازار مواجه هستیم. در كنار همه این موارد استفاده از متریال های مختلف كه در ظاهر مشابه اما در باطن دارای اختلافات گاها فاحشی با یكدیگر هستند، سبب می گردد تا خریداران مجبور شوند ساعات زیادی را صرف جست وجو برای یافتن مبل دلخواهشان كنند.
خوگر، بعنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی و مرجع تخصصی مبلمان ایران، راهنمای مختصر و مفیدی را برای خرید مبلمان منزل آماده كرده است تا به تمامی افرادی كه قصد خرید مبلمان منزل دارند كمك كوچكی كرده باشد.

مبل؛ مثل یك مجسمه دكوراتیو

اگر در وسط پذیرایی منزل بایستید و به اطراف خود نگاه كنید، یكی از چشمگیرترین اجزایی كه خواهید دید، سرویس مبلمان است. ازاین رو باید به این نكته توجه كنید كه مبلمان، همیشه جلوی چشم شماست و وسیله ای نیست كه در زمان عدم استفاده آنرا در كمد یا كشو مخفی كرد. ازاین رو در قدم اول مبلی را انتخاب كنید كه به طرح آن عشق بورزید! تا با هر بار دیدن مبلمان منزلتان حس خوبی را دریافت كنید. ازاین رو صرفا توجه به متریال و كیفیت ساخت كافی نیست. فراموش نكنید كه بعد از خرید سرویس مبلمان، خانه شما چند سالی میزبان آن سرویس است و ازاین رو اثرات انتخاب چندساعته شما، تا چندسال همراه شما خواهد بود.

به صورت كلی دو سبك كلاسیك و مدرن برای مبلمان منزل عرضه شده كه هر كدام زیرشاخه هایی دارند. مبلمان كلاسیك را به صورت سنتی و البته اشتباه در بازار استیل می نامند و به مبلمان مدرن هم راحتی گفته می گردد. شما باید مبلمانی را انتخاب كنید كه طرح و رنگ آن با تركیب رنگ غالب دكوراسیون خانه شما همخوانی داشته باشد. البته در مورد رنگ نگرانی چندانی وجود ندارد چون كه اساسا تمامی مبل فروشی ها در هنگام خرید مبل، كالیته یا سمپل رنگی را پیش روی شما می گذارند كه می توانید رنگ و جنس پارچه موردنظرتان را از میان آنها انتخاب كنید.

پیشنهاد ما انتخاب رنگ های مكمل در یك سرویس مبل است. مثلا اگر می خواهید رنگ غالب مبلتان سبز باشد، رنگ قرمز را برای كوسن ها انتخاب كنید یا اگر سراغ رنگ زرد را گرفته اید، حتما آبی نه چندان تیره، مكمل خوبی برای انتخاب شما می باشد. در صورتیكه تصمیم گرفته اید از رنگ های خنثی مثل خاكستری یا سفید استفاده كنید، خوب است رنگ چوب یا رنگ كوسن مبلمان شما یك رنگ به اصطلاح جیغ باشد تا سرویس مبل شما از یكنواختی بیرون برود. به غیر از انتخاب رنگ های مكمل كه باید با هوشمندی صورت گیرد، استفاده از یك تونالیته رنگی، مثلا قهوه ای سیر، قهوه ای روشن و كرمی می تواند انتخاب جذاب و البته كم ریسكی باشد.

از یك مبل دقیقا چه می خواهید؟

هیچ اشكالی ندارد اگر پیش از جست وجوی مبل موردنظرتان، آنچه را از این سرویس مبلمان منزل می خواهید روی یك كاغذ بنویسید. اصلا اول باید به فضای منزلتان دقت كنید و حتما متراژ فضایی كه مقرر است سرویس مبلمان در آن قرار داده شود را اندازه بگیرید. البته صرفا به ابعاد برداری طول و عرض محیط اكتفا نكنید و مثلا فاصله بین درب هایی كه به آن اتاق باز می گردد را یادداشت كنید. فراموش نكنید كه مبلمان كالایی غیرمنعطف بوده و دشوار است كه آنرا در فضایی نامتناسب گنجاند.

پس از اینكه ابعاد فضای موردنظر را یادداشت كردید، در یك جلسه كوتاه با تمامی اعضای خانواده نیازهایی كه از یك مبلمان دارید را هم یادداشت كنید. مثلا اگر مقرر است مبلمان را رو به روی تلویزیون چیدمان كنید، باید توجه داشته باشید كه قاعدتا استفاده از مبلمان كلاسیك انتخاب مطلوبی نمی باشد و باید به سراغ مبلمان راحتی بروید. تماشای تلویزیون هم معمولا همراه با لم دادن و حتی دراز كشیدن روی مبل است؛ ازاین رو با این شناخت می توانید سراغ سرویس مبلمانی بروید كه دارای پاف یا همان زیرپایی است و یا حتی بعضی از انواع مبلمانی كه دارای اجزای تختخوابشو هستند را خریداری كنید.

به تجربه می توان گفت، این جلسه كوتاه دیدگاه اولیه شما در مورد خرید مبل را تا حد زیادی تغییر خواهد داد. و حتی شاید سبب شود در انتخابتان تجدیدنظر كنید و مثلا از خرید یك مبلمان كلاسیك به خرید یك دست مبلمان ال شكل به همراه دو صندلی میزبان تغییر جهت دهید یا به این نتیجه برسید كه میهمانان زیادی به منزل شما رفت و آمد می كنند كه بچه های كوچك دارند؛ در این صورت بهتر است خرید مبلمانی را در دستور كار قرار دهید كه پارچه ای تیره و قابل شستشو دارد و به اندازه كافی محكم است! بعد از چند دقیقه همفكری، خواهید دید كه بیشتر از ۱۰ مورد را باید رعایت كنید. حال باید از بین این موارد، آنهایی كه اولویت بالاتری دارند را به صدر فهرست بیاورید و سپس برای خرید مبلمان شال و كلاه كنید.

با چشم مسلح خرید كنید

قبلا هم گفتیم كه وجود متریال های مختلف، كار خریداران مبل را با دشواری همراه كرده است. برای یك خریدار عادی دشوار می باشد كه كیفیت پارچه و تمایز بین انواع پارچه مبلمان را كاملا متوجه شود. از آن دشوارتر، درك كیفیت فوم به كار رفته در مبلمان است. فوم یا اسفنج مبل یكی از مهمترین اجزای آن است كه در كیفیت كاربری مبل بیشترین تاثیر را دارد. در بازار مبلمان حتما به دنبال فوم سرد باشید كه معمولا به دنبال چندسال استفاده، گرفتار افت ضخامت نخواهد شد و البته راحتی كافی را هم دارد.

نشانه این نوع فوم، سفتی آن است به گونه ای كه با گذاشتن دست برروی آن حس نمی كنید كه روی شی نرمی دست گذاشته اید. شما می توانید به حرف فروشنده مبلمان اعتماد كنید اما بهتر است اگر سه نفر هستید به صورت همزمان روی مبل سه نفره بنشینید و تجربه كاربری تان را با انواع مبل های دیگر قیاس كنید. برای نوع پارچه هم می توانید از فروشنده بخواهید ضمن عرضه گارانتی، روی نمونه پارچه موجود را با دستمال مرطوب تمیز كند و ببینید تغییرات خاصی روی پارچه تولید می گردد یا خیر.

دیگر بخش بسیار مهم یك مبل خانگی، استراكچر یا همان ساختار آن است. چون این بخش از دید پنهان است خیلی از فروشندگان مبلمان خیال خریدار را از بابت كلاف بندی مستحكم مبل راحت می كنند. باز هم می توانید به حرف فروشنده اعتماد كنید اما بهتر است در این مورد با دقت بیشتری وارد عمل شوید. شما باید با دست كشیدن به پشت مبلمان و كف زیرین آن كه معمولا با گونی و یا پارچه های نازل پوشانده شده است، قطر چوب كلاف را حدس و تخمین بزنید كه آیا این قطر برای تحمل وزن كاربران سنگین وزن كفایت می كند یا نه. در كنار این باید از فروشنده تضمین بگیرید كه اگر به قول او مثلا كلاف از جنس راش است، حتما اینطور باشد و مثلا مبلی با كلاف چوب روسی تحویل نگیرید. چوب راش یك چوب قهوه ای با رگه های تیره است كه در بین انواع چوب مورد استفاده در ساختار مبل، كلافی قابل اتكا و مستحكم را می توان از آن تهیه كرد.

توجه به دوخت پارچه هم می تواند روی كیفیت كلی مبلمان صحه بگذارد. دوختی تمیز و منظم نشان دهنده این است كه مبل در كارگاه و یا كارخانه ای معتبر و با كیفیت تولیدشده كه قصد عرضه محصولی نازل را ندارد. ضمن اینكه دوخت مرتب، زیبایی مبلمان را به شكل قابل توجهی بالا می برد.

جمع بندی

در این راهنمای خرید مبلمان، به چند نكته اساسی در هنگام خرید انواع مبل منزل اشاره شد. هر فرد با عنایت به تجربه و نیاز خود می تواند به این موارد، نكاتی دیگر را اضافه كند اما آنچه مهم می باشد توجه به سه عامل طراحی، نوع استفاده و كیفیت متریال و ساخت است. به جرات می توان گفت اگر در هنگام خرید انواع مبلمان، چه از نوع مبلمان منزل چه انواع مبلمان اداری و حتی مبلمان فضای باز به این سه نكته توجه ویژه داشته باشید، از خرید مبل خود راضی هستید و در تمام سال های استفاده از آن، حس خوب برخورداری از یك سرویس مبلمان مطابق با سلیقه و نیازتان را تجربه خواهید كرد.

برای مشاهده انواع مبلمان منزل می توانید به وبسایت فروشگاه اینترنتی خوگر رجوع كنید و با مشاهده انواع مبلمان از تامین كنندگان معتبر، نسبت به خریدی مطمئن با ارسال مجانی به سراسر ایران اقدام كنید
1397/10/06
13:55:07
5.0 / 5
5117
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها