معاون حجتی اعلام كرد:

اجازه افت قیمت مركبات به كمتر از ۲۰۰۰ تومان را در باغات نمی دهیم

اجازه افت قیمت مركبات به كمتر از ۲۰۰۰ تومان را در باغات نمی دهیم به گزارش رصد كالا معاون وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه اجازه نمی دهیم قیمت مركبات در باغات، از كیلویی ۲ هزار تومان پایین تر آید، اظهار داشت: در صورت همكاری میادین، گوجه فرنگی حداكثر ۳۲۰۰ تومان عرضه می گردد.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، حسین شیرزاد در حاشیه همایش روز جهانی خاك در جمع خبرنگاران با تاكید بر اینكه بطور قطع اجازه نخواهیم داد قیمت مركبات در باغات از كیلویی دو هزار تومان پایین تر بیاید، اظهار داشت: الان قیمت این محصولات در باغ، به ازای هر كیلوگرم، بین ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ تومان است.
وی اضافه كرد: از روز گذشته، اتحادیه های منطقه ای و روستایی، خرید توافقی مركبات را با قیمت كیلویی ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان شروع كرده اند و این قیمت به حدود ۱۹۰۰ تومان هم خواهد رسید.
معاون وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه خرید توافقی مركبات هم اكنون سرِ درخت و همینطور در سردخانه ها انجام می شود، اظهار داشت: الان اتحادیه های مركزی و تعاونی های ملی در منطقه حاضرند و مسئولان هم بر فرآیند خرید نظارت دارند، ازاین رو باغداران با خیال راحت برداشت خویش را انجام دهند، چون كه بزودی قیمت ها به میزان منطقی خواهند رسید.
مدیرعامل سازمان مركزی تعاون روستایی كشور با اشاره به اینكه پرتقال های خریداری شده، الان در حال حمل به كلانشهرها هستند، اضافه كرد: مذاكرات با تجار عراقی شروع و توافقات انجام شده كه بر اساس آن، قراردادهایی در حال امضا شدن برای صادرات این محصولات به عراق است.
شیرزاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رصد بازار گوجه در بعضی مناطق كشور همچون فارس، بوشهر، جیرفت و كهنوج افزود: بازار این محصول كاملا در كنترل است و قیمت گوجه در استان بوشهر سر مزرعه بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان است.
معاون وزیر جهاد كشاورزی اضافه كرد: قیمت گوجه رُبی روز گذشته در بوشهر و فارس، در مزرعه ۹۵۰ تومان بوده و امروز بین ۹۶۵ تا ۱۱۶۵ تومان معامله شده است.
وی افزود: در صورتیكه میادین میوه و تره بار با ما همكاری كنند، تعادل قیمتی تولید می گردد و گوجه در كلانشهرها به قیمت ۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان به مصرف كنندگان عرضه می شود، ازاین رو جای هیچ گونه نگرانی برای مصرف كنندگان و همینطور كارخانه های رب وجود ندارد.
معاون وزیر جهاد كشاورزی در مورد اینكه آیا امكان دارد قیمت مركبات در باغ از كیلویی ۲۰۰۰تومان پایین تر بیاید، اظهار داشت: در صورت همكاری میادین میوه، گوجه نهایتا با قیمت ۳۲۰۰ تومان در كلانشهرها به مصرف كننده عرضه می گردد.
1397/09/14
14:39:11
5.0 / 5
4753
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها