دبیر خوشه های فرش كشور در نشست خبری عنوان كرد:

بازار چین و جنوب شرق آسیا فرصتی بی نظیر برای فرش دستباف ایران

بازار چین و جنوب شرق آسیا فرصتی بی نظیر برای فرش دستباف ایران رصد كالا: دبیر خوشه های فرش دستباف كشور از حضور دبیرخانه خوشه های فرش كشور در نمایشگاه صنایع كوچك در گوانگجو چین اطلاع داد و اظهار داشت: خوشه های فرش كشور در مهرماه سال جاری برای توسعه بازار فرش ایران در چین و شرق آسیا دراین نمایشگاه حضور خواهند داشت.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمد امین دبیر خوشه های فرش كشور در نشست خبری در حاشیه بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی فرش اظهار داشت: سازمان صنایع كوچك با استفاده از شركت های استانی خود، كوشیده تا در حد توان خود مشكلات هنر- صنعت فرش را حل كند و بر طبق این ظرفیت در طول سه سال تیم هایی را برای شناسایی و رفع مشكلات خوشه های فرش دستباف به خدمت می گیرد كه غالبا بعد از آخر سه سال هم تیم توسعه به فعالیت خود در استان ها ادامه می دهند.
وی خاطرنشان كرد: طی سال های گذشته ۸۱ حلقه مفقوده در این خوشه ها در استان های مختلف شناسایی شده كه تابحال ۲۵ مورد آنها برطرف شده كه همچون آنها تولید مركز طراحی در استان خراسان رضوی، تولید صندوق خودیار یار زنان بافنده در كرمان، تولید بازارچه فرش و صنایع دستی در یاسوج، احیا نقوش فرش در استان گلستان و مركز فرش ارگانیك در فارس را می توان نام برد.
دبیر خوشه های فرش و دستبافته های كشور تصریح كرد: با دریافت نظر تجار و بازرگانان مطرح فرش، چین بعنوان مهمترین بازار خارجی فرش ایرانی در شرایط كنونی تشخیص داده شده كه در تلاش هستیم با حمایت سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران و همراهی مركز ملی فرش ایران بتوانیم امسال قدم ها موثری در جهت توسعه بازار در چین برداریم.
امین، برپایی پایون دائمی فرش و دستبافته های ایرانی در شانگهای چین را از اقدامات مهم خوشه های فرش برشمرد كه با سرمایه گذاری چینی ها بوجود آمده و فرش آن توسط تجار مطرح كشورمان تامین می گردد. به قول دبیر خوشه های فرش كشور تولید این پاویون كه با كمك رایزن بازرگانی ایران در شانگهای افتتاح شده، گام بزرگی برای توسعه صادرات فرش ایران به چین به حساب می آید و می تواند مركزی برای صادرات مجدد فرش ایران به سایر كشورهای جهان هم باشد.
وی خاطرنشان كرد: درحال حاضر، صادرات مجدد فرش ایران از شانگهای به سایر كشورهای جهان با بهره گیری از محل مزبور امكان پذیر شده است.
دبیر خوشه های فرش و دستبافته های كشور همینطور از دریافت گواهینامه فرش ارگانیك (سبز) برای نخستین بار در دنیا در استان فارس اطلاع داد و اظهار داشت: همه مواد اولیه بكار رفته در این فرش غیر صنعتی است، پشم بكار رفته در این فرش طبیعی و دست ریس بوده و رنگ های استفاده شده در آن گیاهی بوده و در جهان بازارپسندی بالایی دارد. دبیر خوشه های فرش و دستبافته های كشور افزود: گردشگری تخصصی فرش در قالب تورهای خارجی كه به ایران می آیند، از دیگر برنامه های اجرا شده توسط این خوشه هاست كه در این راستا، تابحال ۱۰ تور برگزار شده است.
وی با عنایت به اهمیت رسانه ها در معرفی فرش دستباف ایران تصریح كرد: دبیرخانه خوشه های فرش و دستبافته های كشور مبادرت به برگزاری تور تخصصی فرش دستباف برای رسانه های خارجی كرده كه این تور بازتاب خوبی در رسانه های خارجی داشته و امیدواریم بتوانیم امسال هم این تور را برای رسانه های خارجی و داخلی برگزار نماییم.
امین با اشاره به همكاری های مركز ملی فرش ایران و دبیرخانه خوشه های فرش كشور اظهار داشت: در نمایشگاه امسال هم حضور مشترك ذینفعان خوشه ها در نمایشگاه فرش ایران حاصل كار مشترك سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران است كه امیدواریم این همكاری ها به صورت مستمر ادامه یابد.

1397/06/07
13:50:16
5.0 / 5
4762
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها