بورس كالا اعلام كرد

تعیین ضمانت اولیه قراردادهای آتی سكه طلا در بورس

تعیین ضمانت اولیه قراردادهای آتی سكه طلا در بورس بر مبنای اعلام بورس كالا، وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سكه طلا، برابر با ۱۴. ۵ میلیون ریال تعیین شد.به گزارش رصد كالا به نقل از بورس كالا، بر مبنای مصوبه هیات پذیرش بورس كالای ایران در مورد تعیین وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سكه طلا و با عنایت به افزایش قیمت تسویه روزانه قراردادهای فعال در ایام گذشته، وجه تضمین اولیه برابر با ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال اعلام گردید كه به همراه وجه تضمین اضافی، در مجموع وجه تضمین مورد نیاز ۱۸ میلیون ریال تعیین شد.
بر اساس این گزارش؛ قرارداد آتی، توافق نامه ای مبنی بر خرید و فروش یك دارایی در زمان معین در آینده و با قیمت مشخص است. به عبارت دیگر در بازار آتی، خرید و فروش دارایی پایه قرارداد برپایه توافق نامه ای كه به قرارداد استاندارد تبدیل شده است، صورت می گیرد كه در آن به دارایی با مشخصات خاصی اشاره می گردد.
همچنین در بازارهای آتی الزامی نیست كه كالا یا دارایی به طور فیزیكی رد و بدل شود و برخلاف بازارهای نقدی، انتقال مالكیت فوری دارایی مطرح نمی شود؛ ازاین رو در این بازارها بدون در نظر گرفتن این كه فرد مالك دارایی باشد یا نباشد، قراردادها قابل خرید و فروش هستند.
افزون بر این؛ برخلاف بازارهای نقد كه پشتوانه آن تحویل دارایی است، بازارهای معاملات آتی مبتنی بر تسویه نقدی است و یكی از اهداف آن، خرید و فروش دارایی در آینده است.

1396/08/12
22:52:48
5.0 / 5
5366
تگهای خبر: بازار , بورس , خرید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها