عضو هیات مدیره بانك ملی ایران تاكید كرد:

لزوم رعایت استانداردهای بین المللی برای تعامل با نظام بانكی و بازارهای جهانی

لزوم رعایت استانداردهای بین المللی برای تعامل با نظام بانكی و بازارهای جهانی رصد كالا: عضو هیات مدیره بانك ملی ایران بر لزوم رعایت قوانین، مقررات و استانداردهای بین المللی به منظور تعامل با نظام بانكی و بازارهای جهانی تاكید نمود.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، برات كریمی عضو هیات مدیره بانك ملی ایران در بازدید از اداره كل مدیریت ریسك و تطبیق بانك ضمن تشریح لزوم و جایگاه مقوله ریسك و تطبیق و ریسك ها و مخاطرات مترتب بر بانك در شرایط كنونی كشور، نقش پررنگ آن اداره كل در اتخاذ تدابیر مناسب برای كاهش و كنترل مخاطرات در تمامی فعالیت ها از قبیل فناوری، تجاری، مالی و... و هم تصمیم گیری های كلان بانك را تبیین كرد.
وی اجرای مبحث تطبیق و نهادینه كردن فرهنگ تطبیق را برای تمامی سطوح سازمانی ضروری عنوان نمود.
در انتها هم عضو هیات مدیره بانك ضمن قدردانی از تلاش های صورت پذیرفته، پیگیری جدی انجام پروژه های در دست اقدام و هم افزایش تعاملات با واحدهای صف برای كاهش مخاطرات احتمالی برای همكاران و بانك را خواهان شد.
فرید مهدوی رییس اداره كل مدیریت ریسك و تطبیق بانك هم در این بازدید درباره اقدامات صورت گرفته همچون ارائه گزارش عملكرد حوزه ریسك های اعتباری، عملیاتی، بازار، تطبیق و نقدینگی بر مبنای ضوابط تعیین شده از جانب نهادهای قانون گذار و نظارتی، تنظیم و تهیه بخش تشریح ریسك صورت های مالی بانك، بررسی تفاهم نامه ها و قراردادهای منعقده با موسسات و نهادهای داخلی و بین المللی از منظر تطبیق و... توضیحاتی داد.
همینطور گزارش عملكردی درباره پیشرفت پروژه های در دست اقدام همچون تشریح ریسك های بانك در صورت های مالی بر مبنای استاندارد گزارشگری مالی بین المللی (IFRS)، محاسبه نسبت كفایت سرمایه، مدیریت ریسك نقدینگی و محاسبه نسبت پوشش نقدینگی بر مبنای الزامات جدید نهادهای نظارتی بر اساس بال ۳، پیاده سازی اعتبارسنجی مشتریان حقیقی در جهت مدیریت ریسك اعتباری بر اساس سفارش های بال، ارتقای كنترل های داخلی بر اساس مدیریت ریسك عملیاتی در واحدهای صف كل كشور، تدوین نظام نامه تطبیق در بانك و... ارائه شد.1397/05/04
18:29:57
5.0 / 5
4332
تگهای خبر: بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها