تحقق رویای آبرسانی به كویر با حمایت بانك ها

تحقق رویای آبرسانی به كویر با حمایت بانك ها رصد كالا: طرح ملی شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق كشور كه به صورت یك كنسرسیوم و با عاملیت بانك ملی ایران پیاده سازی شده، به سرعت در حال پیشرفت است.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانك ملی ایران، در جلسه ای كه با حضور جمعی از مدیران عامل بانك های عضو این كنسرسیوم و هم رییس كمیسیون اقتصادی مجلس در محل بانك ملی ایران تشكیل شد، آخرین وضعیت این پروژه ملی مورد بررسی قرار گرفت.
محمدرضا پورابراهیمی رییس كمیسیون اقتصادی در این جلسه ضمن تشكر از حمایت بانك ها به خصوص بانك ملی ایران از پروژه های بزرگ ملی اظهار داشت: كارشناسی دقیق بانك ملی ایران و حساسیت در طرح سبب شد تا این طرح ملی با دقت بیشتری به اجرا درآید.
پورابراهیمی اشاره كرد: نقش بانك ها در چرخه اقتصادی كشور بسیار پراهمیت بوده و در این دوره، اهمیت بیشتری یافته است. این پروژه یك نمونه موفق از حمایت نظام بانكی از بخش خصوصی، در طرح های بزرگ ملی است.
وی تصریح كرد: اكنون كه كشور با بحران آب مواجه می باشد، همت شبكه بانكی كشور در رفع این معضل و مشاركت در این طرح عظیم و ملی ستودنی است.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم وضعیت اقتصاد كشور ایده آل شود و شاهد اتفاقات بزرگی در صنایع باشیم، باید جایگاه نظام بانكی را تقویت نماییم.
پورابراهیمی بانك ملی ایران را بعنوان بزرگ ترین بانك دولتی، بازوی توانمند پروژه های بزرگ ملی نامید و از همكاری و مشاركت بانك های دولتی و نیمه خصوصی برای مشاركت در این پروژه، تشكر و قدردانی كرد.
محمدرضا حسین زاده، مدیرعامل بانك ملی ایران هم در این جلسه اظهار داشت: هر چند كه برخی، خدمات نظام بانكی را نادیده می گیرند، شبكه بانكی همواره در شرایط سخت در كنار مردم بوده و در هر شرایطی به كمك كشور آمده است.
وی ادامه داد: اكنون كه كشور با بحران آب مواجه می باشد، باید به فكر كودكان و نسل های آینده باشیم. از این رو شبكه بانكی با احساس مسئولیت در قبال بحران كمبود آب و خشكسالی، در طرح ملی شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق كشور، فعالانه مشاركت می كند.
حسین زاده تصریح كرد: با مشاركت بیشتر بانك های دولتی، كنسرسیومی با لیدری بانك ملی ایران تشكیل شده تا با احداث ایستگاه های عظیم آب شیرین كن در استان هرمزگان و انتقال آب شیرین شده خلیج فارس به استان های كویری و مركزی كشور، نگرانی ها درباره كمبود آب شیرین در این مناطق برطرف شود.
مدیرعامل بانك ملی ایران اظهاركرد: همكاری و مشاركت بانك های دولتی و نیمه خصوصی در این پروژه بسیار عالی بوده و باعث تشكر و امتنان است. با تلاش های صورت گرفته، این پروژه در مرحله انعقاد و امضای قرارداد است و بزودی مراحل پرداخت آن شروع می گردد.
به قول حسین زاده كارشناسان زبده و ورزیده بانك ملی ایران بعد از بازدید میدانی، به صورت فشرده و شبانه روزی طرح را بررسی كردند و در مرحله بعدی هیات مدیره بانك هم طرح را به تصویب رساند.
وی حجم مشاركت بانك ها در این پروژه را ۱۸ هزار میلیارد ریال عنوان نمود و اظهار داشت: این پروژه مطابق زمانبندی باید در سال ۱۳۹۸ به بهره برداری برسد.
كنسرسیومی با مشاركت تعداد زیادی از بانك های دولتی و عاملیت بانك ملی ایران تشكیل شده تا در طرح بزرگ ملی احداث ایستگاه های عظیم آب شیرین كن در استان هرمزگان و انتقال آب شیرین شده خلیج فارس به استان های كویری و مركزی كشور، مشاركت كنند.
۹ بانك ملی ایران، سپه، كشاورزی، ملت، صنعت و معدن، صادرات، رفاه، تجارت و توسعه تعاون در اجرای این طرح مشاركت دارند.
این پروژه با هدف انتقال، تامین و شیرین سازی سالانه ۱۳۰ میلیون متر مكعب در خط لوله ای به طول ۹۰۰ كیلومتر از استان های هرمزگان، كرمان و یزد عبور می كند تا علاوه بر تامین آب مورد نیاز شركت های مس سرچشمه، گل گهر سیرجان و چادرملو، آب شرب این مناطق را هم تامین كند.
شركت مهندسی توسعه آب آسیا در بخش شیرین سازی و شركت تامین و انتقال آب خلیج فارس در بخش انتقال، اجرای پروژه را بر عهده دارند.
كنسرسیوم مذكور تامین اعتبار بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریالی این پروژه را تعهد كرده است.1397/04/16
17:06:27
5.0 / 5
5231
تگهای خبر: اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها