آخوندی مطرح كرد؛

تحولات اقتصاد كلان و رخدادهای سیاست خارجی دو عامل گرانی مسكن!

تحولات اقتصاد كلان و رخدادهای سیاست خارجی دو عامل گرانی مسكن! رصد كالا: وزیر راه و شهرسازی درباره راهكارهای تعدیل قیمت مسكن اظهار داشت: التهابات اقتصاد كلان و موضوعات سیاست خارجی سبب بروز تنش در بازار مسكن شده است.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، عباس آخوندی در نشست بررسی علل و عوامل تشنج در بازار مسكن بر راهكارهای حل معضلات این بازار با حضور تعدادی از اعضای كمیسیون عمران مجلس، معاونان وزیر راه و شهرسازی، نمایندگان اصناف و تشكل های بخش مسكن و صاحبنظران اقتصادی برگزار شد، با اشاره به اینكه سطح عمومی قیمت ها و همینطور اقتصاد كلان كشور در چند ماه اخیر با التهاباتی در بازار مواجه بوده است، تصریح كرد: این التهابات نگرانی هایی در حوزه های مختلف به وجود آورد و مسئولان در دولت و مجلس و همینطور فعالان بخش خصوصی و انجمن های صنفی به این مورد حساسیت نشان دادند و رسانه ها هم هر روزه تحلیل عرضه می دهند كه نشان داده است مبحث مهمی است.
وی ادامه داد: باآنكه تحولات اقتصادی ریشه در اقتصاد كلان دارد كه در اَشكال مختلف خویش را نشان می دهد، اما در بازارهای ارز، سرمایه، صنعت، تجارت و مسكن، این التهابات خویش را نشان داده است.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، مسائل سیاست خارجی هم در حد خود انتظارات تورمی بوجود آورده است كه التهابات در بازارهای مختلف را به دنبال داشت.
آخوندی خاطرنشان كرد: در بخش مسكن با لحاظ ابزارهایی كه ما را محدود كرده، فرضیاتی را مطرح كرده ایم و نگاه درون بخشی به حوزه مسكن داشته ایم؛ هرچند كه بخش مسكن هم از اقتصاد كلان متأثر می گردد. بنابراین از تمام صنوف و حِرف در رابطه با مسكن، اصحاب رسانه، افراد صاحبنظر، اساتید دانشگاه ها و هم مسئولان دستگاه های ذیربط با بخش مسكن و مدیران حوزه های پولی، مالی و بانكی و نمایندگان مجلس دعوت كردیم تا در مورد التهابات بازار مسكن رایزنی نماییم.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: همكاران ما در وزارت راه و شهرسازی پیشنهادات اولیه ای تهیه كرده اند كه رئوس اقدامات رفع التهابات بازار مسكن شمرده می گردد كه بعضی از این اقدامات جدید بوده و برخی هم تسریع در راهكارهای قبلی برای بخش مسكن خواهد بود.

1397/04/15
13:21:28
5.0 / 5
5065
تگهای خبر: اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها