راهنمای خرید اینترنتی صندلی اداری مناسب

راهنمای خرید اینترنتی صندلی اداری مناسب رصد كالا: ارگونومی علمی است با مبحث برقراری تطبیق بین افراد و كار آن ها، هدفش این است كه اطمینان حاصل كند كار، تجهیزات و محیط برای افرادی كه آن جا كار می كنند، مناسب باشد. می توانید برای اطمینان از ارگونومیك بودن صندلی به سمت نشان های معتبرتر مانند صندلی كارشناسی راد سیستم، نیلپر، لیو و... بروید.به گزارش سرویس بازار ایسنا، به نقل از فروشگاه اینترنتی زنبیل، شاید فكر كنید كه تنها راه پیدا كردن صندلی مناسب این است كه آن را به صورت فیزیكی آزمایش كنید اما در حقیقت شما با اطلاع از یك سری اصول مشخص و یك جست و جوی ساده در یك فروشگاه اینترنتی به این نتیجه خواهید رسید كه به چه چیزی نیاز دارید. اصولی كه اگر نسبت به آن ها آگاهی كافی نداشته باشید، چه بسا امتحان كردن صندلی هم نتواند تضمینی برای انتخاب درست باشد. بهتر است به جای گشتن در فروشگاه های مختلف، فقط برای بررسی صندلی ها و تنظیمات آن ها كمی وقت بگذارید و یك خرید خوب را تجربه كنید.

اصل اول: مهم نیست كه شما برای دفتر كار كوچك خانگی خود می خواهید یك صندلی كارشناسی بخرید یا برای كارمندان یك شركت بزرگ، این مهم است كه نیاز به صندلی های ارگونومیك دارید و این اصل اول است. ارگونومی علمی است با مبحث برقراری تطبیق بین افراد و كار آن ها، هدفش این است كه اطمینان حاصل كند كار، تجهیزات و محیط برای افرادی كه آن جا كار می كنند، مناسب باشد. می توانید برای اطمینان از ارگونومیك بودن صندلی به سمت نشان های معتبرتر مانند صندلی كارشناسی راد سیستم، نیلپر، لیو و... بروید.

اصل دوم: صندلی مناسب حتما باید دارای جك تنظیم ارتفاع باشد تا شما بتوانید ارتفاع صندلی را تنظیم كنید. ارتفاع صندلی می بایست كمی كوتاه تر از ارتفاع ركبی ( ارتفاع زانو ) باشد. بخصوص زمانی كه مقرر است صندلی بخرید كه شاید افراد مختلف بخواهند از آن استفاد كنند، زمانی كه قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد اپراتورهای كوچك اندام و درشت اندام قادرند سطح آن را متناسب با فیزیك بدن خود تنظیم كنند.

اصل سوم: از آنجائیكه هنگام نشستن، فشار جانبی زیادی بر ستون مهره ها وارد می شود، باید با استفاده از یك صندلی با پشتی مناسب این فشار را كاهش دهید. پشتی صندلی هیچگاه نباید كاملاً صاف و به صورت 90 درجه به كفی آن متصل شده باشد، بلكه باید با كفی زاویه ای مناسب بسازد. در این مورد بهترین زاویه برای انجام كارهای روزمره 105-115 درجه است، یعنی زمانی كه روی صندلی می نشینید با زاویه كمی به طرف عقب متمایل باشید.

اصل پنجم: نكته دیگر وجود قوس مناسب بر روی پشتی است. این قوس باید حدوداً 10 تا 15 سانتی متر از كفی صندلی فاصله داشته و انحنای ستون مهره ها را به صورت كامل پوشش دهد. اگر پشتی صندلی فاقد این قوس S مانند باشد سبب تولید دردهای عضلانی و یا فشار بیش از اندازه بر روی مهره های كمری می گردد.

اصل ششم: صندلی كارشناسی از نظر ساختار همانند یك صندلی كارمندی است، یعنی تمام خصوصیت های صندلی كارمندی شامل صندلی كارشناسی هم می گردد فقط تفاوت های جزئی در ابعاد، مدل و رنگ در آن ها وجود دارد. مثلا ممكن است قیمت صندلی كارشناسی یك برند از یك صندلی كارمندی در برند دیگر كمتر یا بیشتر باشد این تفاوت به علت خصوصیت هایی هر كدام است نه صرفا مدل صندلی.

اصل هفتم: صندلی بهتر است دارای ۵ پایه قوی و قرقره های خوب باشد تا به راحتی بتوان بر روی زمین یا فرش حركت نماید.

اصل هشتم: دسته های صندلی كه تكیه گاه ساعد هستند باید حمایت خوبی برای بدن بوجود آورده و به نشستن و برخاستن شخص هم كمك می نماید. طول استراحتگاه دست نباید بیش از ۳۵ سانتی متر جلوی پشتی صندلی ادامه داشته باشد و ارتفاع آن هم بین ۲۰-۲۵ سانتی متر باشد، همینطور عرض آن بایستی در حدود ۱۰ سانتی متر بوده و شكافی به اندازه ۱۰ سانتی متر بین تكیه گاه ساعد و پشتی وجود داشته باشد. استراحتگاه دست باید نرم و روكش دار باشد و همینطور به استفاده كننده اجازه بدهد تا به راحتی دست های خویش را برروی آن قرار دهد بدون اینكه فشار اضافی به آن وارد شود.

اصل نهم: هنگام خرید، اصطلاحاتی مانند فوم سرد و فوم گرم را خواهید شنید. فوم سرد ضمن قابلیت ارتجاعی بالا در برابر فشار هم تحمل بیشتری از خود نشان داده است. فوم گرم فومی است كه نسبتا سفت تر بوده و قابلیت ارتجاعی پایینی دارد، ازاین رو طول عمر مفید فوم سرد بیشتر است.

اصل دهم: كفی صندلی باید نرم بوده و دارای حداقل 2 سانتی متر اسفنج یا فوم باشد. قسمت جلوی كفی باید اندكی به طرف بالا متمایل باشد تا با نشستن روی آن احساس سرخوردگی نكنید. با در نظر گرفتن جثه هر فرد، پهنای سطح نشستن باید به اندازه ای باشد كه بخشی از بدن از آن بیرون نزند.

اصل یازدهم: روكش های صندلی، رنگ بندی و مدلی های زیادی دارند اما همگی از دو جنس پارچه ای و چرمی هستند. اصولا در صورتی كه چرم یا پارچه مراحل تولید استانداردی را تجربه كرده باشند، از لحاظ دوام و كیفیت، برتری نسبت به هم نخواهند داشت. مهم ترین مزیت روكش های چرمی، سهولت در نظافت آن هاست و مهم ترین مزیت روكش های پارچه ای تنوع در رنگ و طرح است. البته قیمت صندلی كارمندی از نوع چرم نسبت به محصولی با روكش پارچه ای در همان رده، اغلب بیشتر است.
1397/02/30
15:04:21
5.0 / 5
4733
تگهای خبر: تولید , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها