در گفتگو با مهر اعلام شد؛

ورود دولت، بازار زعفران را مختل كرد، دپوی محصول به جای صادرات

ورود دولت، بازار زعفران را مختل كرد، دپوی محصول به جای صادرات رصد كالا: نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینكه ورود دولت و خرید توافقی زعفران بازار این محصول را مختل كرد، اظهار داشت: قیمت زعفران هم اكنون حداقل۳میلیون و۷۰۰هزار تومان و حداكثر ۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان است.غلامرضا میری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نوسانات بازار زعفران تصریح كرد: زمانی كه سازمان مركزی تعاون روستایی وارد بحث خرید توافقی زعفران شد، ما به این مسئله اعتراض داشتیم.
وی با اشاره به اینكه ما موافق خرید زعفران از كشاورزان بودیم، خاطرنشان كرد: این كار با هدف منتفع كردن كشاورزان و تنظیم بازار زعفران انجام شد كه متاسفانه این اهداف محقق نشد و بحث ما هم همین مسئله بود.
نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینكه سازمان مركزی تعاون روستایی به سمت سودجویی و دپوی زعفران پیش رفت، اظهار داشت: این سازمان ۷۰ تن زعفران خرید و آن را دپو كرد كه همین عرضه نكردن محصول به بازار سبب شد قیمت ها در یك محدوده ۱۰ الی ۱۵ روزه حدود یك میلیون تومان افزایش پیدا كند، در حالیكه قصد ما از خرید توافقی، تثبیت قیمت ها و تنظیم بازار بود.
وی با تاكید بر اینكه سازمان مركزی تعاون روستایی همان زمان باید زعفران های خریده شده را به بازار تزریق می كرد، اضافه كرد: این محصول باید در اختیار صادركنندگان قرار می گرفت و صادر می شد.
میری با اشاره به اینكه با شرایط تولید شده، صادركنندگان رغبتی به صادرات ندارند، اظهار داشت: هم اكنون سازمان مركزی تعاون روستایی اعلام نموده مقداری از زعفران خریداری شده خویش را می فروشد كه با این قیمت ها فایده ای ندارد و همان زمان باید دست به این اقدام می زد.
نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: هم اكنون قیمت هر كیلوگرم زعفران دسته بین ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، زعفران پوشال بین ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، زعفران سرگل بین ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و زعفران نگین بین ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.
میری افزود: این قیمت هایی است كه ما زعفران را از كشاورزان خریداری می نماییم.

1397/02/24
13:51:12
5.0 / 5
4775
تگهای خبر: بازار , خرید , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها