یك مقام مسئول خبر داد؛

خرید حمایتی ۶۷ تن زعفران از كشاورزان

خرید حمایتی ۶۷ تن زعفران از كشاورزان رصد كالا: معاون امور فنی و بازرگانی سازمان مركزی تعاون روستایی ایران از خرید حمایتی ۶۷ تن زعفران تا امروز با قیمت ابلاغی از جانب وزارت جهاد كشاورزی اطلاع داد.


به گزارش رصد كالا به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، حسن شیبانی با بیان این كه خرید زعفران در قالب خرید فیزیكی (تحویل به مراكز خرید سازمان) و سپرده كالایی (خرید با استفاده از بورس كالای كشاورزی) انجام شده است، اظهار داشت: طبق گزارش ها، خرید حمایتی زعفران رضایت نسبی تولید كنندگان را به دنبال داشته است.
وی در همین حال اضافه كرد: این سازمان هیچگونه محدودیتی برای خرید توافقی زعفران از كشاورزان تولید نكرده و صادركنندگان می توانند نسبت به خرید این محصول از كشاورزان با قیمت منصفانه ابلاغی اقدام نمایند.
شیبانی درباره قیمت كارشناسی خرید زعفران، تصریح كرد: قیمت كارشناسی زعفران بر مبنای قیمت روز بازار داخل و خارج تعیین می گردد و به دنبال كاهش قیمت این محصول در بازار، وزارت جهاد كشاورزی و سازمان مركزی تعاون روستایی ایران بر مبنای وظایف ذاتی خود در خصوص پشتیبانی از تولید كنندگان و همینطور در جهت اقتصاد تعاونی ها و پشتیبانی از كانون های تولید، اقدام به خرید زعفران با نرخ هر كیلو ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان بالاتر از قیمت بازار كرده و باعث تثبیت قیمت حمایتی این محصول در بازار شده است.
وی خاطرنشان كرد: وزارت جهاد كشاورزی و این سازمان به منظور ارتقای جایگاه ایران در صادرات زعفران ضمن برگزاری جلسات مختلف با اتحادیه ها و صادر كنندگان برتر زعفران و رایزنی با وزارت امور خارجه و سفارتخانه ها، گمرك و وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور شناسایی صادركنندگان فعال برای بازاریابی و استمرار صادرات این محصول به خارج از كشور با استفاده از عرضه زعفران در بورس بین المللی اقدام كرده است.
معاون امور فنی و بازرگانی سازمان مركزی تعاون روستایی ایران، نسبت به تشریك مساعی با صادر كنندگان در جهت حفظ و حراست از جایگاه زعفران ایران در صادرات اعلام آمادگی كرد.

1396/12/04
11:28:31
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: بازار , بورس , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها