اطلاعیه مهم سازمانه یکپارچه برای متقاضیان خودرو

اطلاعیه مهم سازمانه یکپارچه برای متقاضیان خودرو به گزارش رصد کالا، دور جدید فروش خودرو های وارداتی از فردا ۲۷ آبان شروع می شود.​​​​​​​


به گزارش خبرگزاری رصد کالا، برپایه اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه، آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودرو های وارداتی که در مرحله اول ثبت نام نموده و اولویت آنها مشخص شده می رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودرو های اعلامی از روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ تا ساعت ۲۳: ۵۹ روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ دردسترس است.
در این مرحله متقاضیان می توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفاً برای ثبت نام کنندگان قبلی می باشد.
الف- خودرو های دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:


تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی بعد از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و... به قیمت های فوق اضافه می گردد.
ب- خودرو های دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی:


تبصره ۱- قیمت علی الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی بعد از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.
تبصره۲- قیمت قطعی خودرو های مذکور بعد از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و برپایه آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می گردد.
تبصره ۳- ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم اعلامی و مصوب توسط شورای رقابت خواهد بود.
تبصره ۴- مبلغ پرداختی در این مرحله و بعد از فراخوان اولیه صورت گرفته ۵۰% قیمت علی الحساب خواهد بود که بعد از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می گردد.
تبصره ۵- عدم واریز وجه حداکثر ۵ روز بعد از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می گردد.
تبصره ۶- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه می باشد بنابراین واردکنندگان می بایست حداکثر تا سه ماه بعد از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت نامه تکمیل وجه برپایه قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.
تبصره ۷- در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آئین نامه اجرایی قانون پشتیبانی از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی باشند.
تبصره ۸-تخصیص خودرو در این مرحله بر مبنای رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می گیرد.
تبصره ۹- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مرحله قبل، اولویت اول خودروی انتخابی ایشان لحاظ شده است، امکان تغییر سفارش را ندارند. ولی آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که اولویتهای بعدی انتخابی ایشان لحاظ شده است و هنوز دعوت نامه ای از شرکت ها دریافت نکرده و تمایل به انتخاب یکی از خودرو های فوق را دارند، می توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید بر مبنای لیست فوق اقدام نمایند.
*در صورت عدم انصراف و لغو سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودروی به قوت خود باقی است.
* در صورت لغو سفارش قبلی، اولویت قبلی برای دریافت خودروی حذف و باید انتخاب جدید صورت گیرد.
* تا آن زمان که متقاضیان عرضه های قبلی خودروی خویش را تحویل نگرفته اند، عرضه جدیدی برای آن خودرو ها برای سایر اولویت ها صورت نخواهد گرفت.
تبصره ۱۰- اطلاعات کلیه متقاضیان در رابطه با این طرح حسب ماده ۱۹ آئین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می گیرد.
۲۲۳۲۲۵منبع:

1402/08/26
19:34:15
5.0 / 5
102
تگهای خبر: ارز , خودرو , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها