وام ۱۵۰ میلیون تومانی مشاغل خانگی ابلاغ شد؟

وام ۱۵۰ میلیون تومانی مشاغل خانگی ابلاغ شد؟ به گزارش رصد کالا، تسنیم نوشت: مدتی پیش رئیس دبیرخانه توسعه و پشتیبانی از مشاغل خانگی از افزایش تسهیلات برای پشتیبانی از مشاغل خانگی آگاهی داد و اظهار داشت: رقم وام خود اشتغالی از 100 به 150 میلیون تومان و وام کارفرمایی از 2 به 4 میلیارد تومان بالا رفته است.یکی از مصوبات مهم جلسه اخیر ستاد ملی توسعه و پشتیبانی از مشاغل خانگی، افزایش تسهیلات برای پشتیبانی از مشاغل خانگی بود.
آزیتا همتیان، رئیس دبیر خانه توسعه و پشتیبانی از مشاغل خانگی در آن جلسه اظهار داشت: رقم وام خود اشتغالی از ۱۰۰به ۱۵۰میلیون تومان و وام کارفرمایی از ۲به ۴میلیارد تومان بالا رفته که به زودی به استانها برای اجرا ابلاغ می شود.
چند روز گذشته نیز رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی پشتیبانی از مشاغل خانگی از افزایش سقف تسهیلات در زمینه مشاغل خانگی خبر دادکه به نظر می آید اعلام مجدد این خبر به مدلول ابلاغ این مصوبه به استانها است.
همتیان اظهار داشت: باتوجه به افزایش قیمت مواد اولیه مورد نیاز شاغلین خانگی و پیگیری های دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی، در راستای پشتیبانی از تولید خانگی سقف تسهیلات فردی امسال نسبت به سال قبل از یک هزار میلیون به یک هزار و ۵۰۰میلیون ریال و سقف تسهیلات پشتیبان از ۲۰هزار میلیون به ۴۰هزار میلیون ریال بالا رفته است.
وی تاکید کرد: این رشد ۵۰درصدی در تسهیلات فردی و ۱۰۰درصدی در تسهیلات پشتیبان، بیان کننده توجه دولت مردمی سیزدهم به ایجاد اشتغال پایدار، رفع بیکاری، فقرزدایی و پشتیبانی از زنان و جوانان است.
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی پشتیبانی از مشاغل خانگی اعلام نمود: فعالان حوزه مشاغل خانگی جهت راه اندازی کسب وکار خانگی حمایت مالی می شوند.
وی، تسهیل گری و مانع زدایی در صدور مجوزهای کسب وکار، خصوصاً مجوز مشاغل خانگی را همچون دستاوردهای مهم دولت سیزدهم در زمینه اشتغال زایی دانست.
همتیان افزود: در سال ۱۴۰۱اعتباراتی از جانب بانک مرکزی به مبلغ ۳هزار میلیارد تومان تسهیلات، در اختیار فعالان خانگی که دارای مجوز فعالیت در رشته های خانگی هستند قرار گرفت.
وی اضافه کرد: برمبنای تبصره بند ۶ماده ۷قانون ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی «بانک مرکزی» موظف است با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نحوه توزیع منابع قرض الحسنه برای مشاغل و کسب وکارهای خانگی را باتوجه به اولویت و اهمیت انواع مشاغل خانگی و سهم هر استان تعیین و در ابتدای هر سال به بانکها و مؤسسات اعتباری ابلاغ کند.


بیشتر بخوانید: وام مسکن چند شد؟ / تازه ترین نرخها را در استانهای مختلف ببینید

۲۱۷ ۳۵


منبع:

1401/09/19
15:12:27
5.0 / 5
372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها