تهرانی ها بیشترین وام فرزند آوری را گرفتند

تهرانی ها بیشترین وام فرزند آوری را گرفتند به گزارش رصد کالا، ایلنا نوشت: از آغاز سال جاری تا پایان شهریورماه، ۱ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۴۱ نفر برای دریافت وام فرزندآوری ثبت نام کرده اند که از این بین تنها ۳۸۳ هزار و ۳۷۷ فقره وام فرزندآوری پرداخت شده است.مهدی متقی فر، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان پیشتر در رابطه با پرداختی های وام فرزندآوری با اشاره به اینکه تعداد در صف ماندگان دریافت این وام یعنی کسانی که مدارک را تکمیل کرده و منتظر دریافت وام هستند زیاد است، توضیح داده بود: «از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه، ۱ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۴۱ نفر برای دریافت وام فرزندآوری ثبت نام کرده اند که از این بین تنها ۳۸۳ هزار و ۳۷۷ فقره وام فرزندآوری پرداخت شده است. در واقع از آغاز سال جاری تا شهریور ماه، ۳۲۸ هزار و ۵۴۳ نفر در صف دریافت وام فرزندآوری مانده اند و باوجود تکمیل ثبت نام و مدارکشان همچنان وام فرزندآوری را دریافت نکرده اند.»
به گفته وی، تهران با ۱۲.۰۷ درصد، اصفهان با ۸.۰۴ درصد، فارس با ۶.۴۴ درصد، خوزستان با ۵.۸۳ درصد، آذربایجان شرقی با ۴.۳۴ درصد و کرمان با ۴.۰۶ درصد بیشترین آمار پرداختی های وام فرزندآوری در بازه زمانی ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه را به خود اختصاص داده اند.


چرا برخی استان ها شامل دریافت «وام فرزندآوری» نمی شوند؟
با این حال طبق تبصره ذیل بند "ت" ماده یک قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت، اعطای کلیه امتیازات و تسهیلات این قانون همچون وام فرزندآوری مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲.۵ نباشد.
همین امر سبب شده است پدران در استان هایی نظیر سیستان و بلوچستان که نرخ باروری آن بالا است؛ مشمول دریافت تسهیلات وام فرزندآوری نشوند.
برای مثال سیستان و بلوچستان آخرین استان در میزان پرداختی های وام فرزندآوری است و از آغاز سال جاری تا پایان شهریور ماه میزان دریافت وام فرزندآوری در این استان تنها ۰.۰۸ درصد بوده است.
این امر در حالی است که طبیعتا پدرانی که فرزندان بیشتری دارند نیازمند حمایت مالی بیشتری برای تأمین هزینه های فرزندان هستند.

بیشتر بخوانید: سنگ بزرگ جلو پای عروس و دامادها/ تضامین سلیقه ای بانکها برای وام ازدواج
۴۶۲۱۷


منبع:

1401/08/21
09:18:40
5.0 / 5
208
تگهای خبر: بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها