معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد؛

۲ طبقه تراکم تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده

۲ طبقه تراکم تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده به گزارش رصد کالا، مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری اظهار داشت: به سازندگان و مالکان بافت های فرسوده، دو طبقه تراکم تشویقی داده می شود.به گزارش رصد کالا به نقل از صدا و سیما، محمد آئینی در رابطه با جزئیات بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده برای مالک و سازنده اظهار داشت: در این مصوبه نوسازی و بازسازی بافت فرسوده شهری و روستایی یکی از ۴ چالش اصلی بخش مسکن و شهر سازی است و راهکار آن هم نوسازی و یا اصلاح محله ای و اعطای تخفیفات ویژه به توسعه گران است.
آئینی اضافه کرد: این بسته تشویقی ۴ گروه هدف دارد؛ یک گروه انبوه سازان و کسانی که قصد نو سازی محله ای و بلوک شهری را دارند؛ گروه دوم کسانی که محورهای اصلی بافت فرسوده را اصلاح می کنند؛ گروه سوم پلاک هایی که می توانند تجمیع شوند و به حداقل تفکیک برسند و گروه چهارم پلاک هایی که به دلیل فرسودگی جان ساکنان آن در خطر است.
مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری ایران در تشریح جزئیات بیشتر از این بسته تشویقی اظهار داشت: تشویق ها شامل دوطبقه تراکم می شود که با رعایت عرض معبر در مصوبه دیده شده است.
به گفته آئینی تسهیلات دیگر استفاده بیشتر از سطح اشغال است که طبقه اول را می توانند به کاربری های انتفاعی اختصاص دهند تا انگیزه بیشتر ایجاد شود، سومین نوع تسهیلات در نحوه توده گذاری ساختمان است.
همچنین تسهیلاتی در حوزه پارگینگ هم وجود دارد تا بتوانند با شرایطی پارکینگ کمتری تأمین کنند یا از درب اضافه برای پارکینگ استفاده گردد تا مزاحم کمتری داشته باشند.

1401/06/23
10:46:07
5.0 / 5
346
تگهای خبر: تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها