رئیس كانون سراسری انبوه سازان كشور:

هزینه اعلام شده طرح جهش ملی مسکن با حقیقت فاصله دارد

هزینه اعلام شده طرح جهش ملی مسکن با حقیقت فاصله دارد به گزارش رصد کالا رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور اظهار داشت: هزینه اعلام شده طرح جهش ملی مسکن با حقیقت فاصله دارد و در آن هزینه پروانه ساخت، خدمات مهندسی، محوطه سازی، بیمه تأمین اجتماعی و... مبهم است.سید محمد مرتضوی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارکرد: کلی بودن قراردادها و ابهامات قیمتی در طرح جهش تولید مسکن، سبب شده تا ارتباط خوبی بین انبوه سازان و این طرح شکل نگیرد.
رئیس کانون سراسری انبوه سازان اضافه کرد: قراردادهای عرضه شده از جانب اداره راه و شهرسازی از نظر ماهیت و محتوا دارای اشکال بوده و بازبینی در این قراردادهای کلی، بسیار ضروری می باشد.
وی افزود: در جهت اعمال اصلاحات، جلسه ای با اعضای هیئت مدیره سازمان زمین و مسکن برگزار کردیم و مقرر شد تا با در نظر گرفتن نقطه نظرات انبوه سازان، بازبینی هایی صورت گیرد تا هیچیک از طرفین قرارداد در آینده گرفتار مشکل حقوقی نشوند.
مرتضوی بیان نمود: نادیده گرفتن افزایش قیمت ها و اعمال نکردن آنها در قیمت تمام شده، از دیگر مشکلات اساسی پیش رو در طرح جهش تولید مسکن می باشد.
رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور اضافه کرد: در قراردادهای فعلی فقط هزینه ساخت منظور شده و سایر هزینه ها مانند هزینه های پروانه ساخت، هزینه های خدمات مهندسی، هزینه های محوطه سازی، هزینه بیمه تأمین اجتماعی و مالیات گنگ و مبهم است.
وی اظهار داشت: روند فعلی قیمت گذاری فقط بر هزینه های ساخت متمرکز بوده که این مورد صدمه ها و نگرانی های بسیاری را در آینده به دنبال خواهد داشت.
رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور تاکید کرد: باید با رفع ابهامات و لحاظ کردن همه هزینه های فراروی ساخت مسکن، قیمت نهایی و تمام شده را برآورد و به صورت شفاف در قرارداد قید نماییم تا همه طرف های قرارداد به هزینه ها و تعهدات مالی خود واقف باشند.


منبع:

1401/05/06
15:13:11
5.0 / 5
90
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها