برنج و شکر ماه رمضان با چه نرخی به بازار می آیند؟

برنج و شکر ماه رمضان با چه نرخی به بازار می آیند؟ به گزارش رصد کالا در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ مجدداً ۱۰۰ هزار تن برنج از انواع هندی و پاکستانی و ۱۰۰ هزار تن شکر سفید برای مصرف خانوارها و صنف و صنعت از محل ذخایر راهبردی، متناسب با موجودی انبارها به منظور عرضه در سطح کشور تخصیص یافته و در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان ها قرار گرفته است.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «سید سعید راد» در نامه ای به استانداران سراسر کشور اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ مجدداً ۱۰۰ هزار تن برنج از انواع هندی و پاکستانی و ۱۰۰ هزار تن شکر سفید برای مصرف خانوارها و صنف و صنعت از محل ذخایر راهبردی، متناسب با موجودی انبارها به منظور عرضه در سطح کشور تخصیص یافته و در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان ها قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران عنوان کرد: برنج هندی ۱۱۲۱ در بسته بندی های ۱۰ کیلویی و به قیمت هر کیلوگرم ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف کنندگان، برنج پاکستانی در بسته بندی های ۱۰ کیلویی با قیمت هر کیلوگرم ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان و برنج تایلندی در بسته بندی های ۱۰ کیلویی با قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان در کشور عرضه می شود.
راد اظهار داشت: شکر سفید هم در بسته بندی های مختلف و با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان ها قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه تعیین شیوه، شبکه و مباشرین توزیع کالاهای تخصیصی بر عهده کارگروه تنظیم بازار استان ها است، خاطرنشان کرد: این کالاها از راه شبکه های منتخب شامل فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف، اصناف منتخب، مراکز عرضه مستقیم کالا و میادین میوه و تره بار در سطح کشور توزیع می شود.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در این نامه عنوان کرد: ادارات کل غله و خدمات بازرگانی استان ها، وظیفه تأمین و تدارک برنج و شکر تنظیم بازار تخصیصی را برعهده خواهند داشت.
وی بیان نمود: تخصیص برنج در ارتباط با استانهای تولیدکننده برنج شامل گیلان و مازندران با درخواست رئیس کارگروه تنظیم بازار استان انجام می شود.
راد اضافه کرد: سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسان سازمان های جهاد کشاورزی استان، سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف ایران مکلفند نسبت به کنترل و نظارت بر روند توزیع و رعایت قیمت فروش کالاهای یاد شده، اقدام و در صورت بروز تخلف، اقدام قانونی را با هماهنگی مراجع انجام دهند. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1401/01/18
12:25:29
5.0 / 5
266
تگهای خبر: ارز , بازار , بسته بندی , توزیع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها