تعداد چک های برگشتی در شهریور ماه چه تغییری کرد؟

تعداد چک های برگشتی در شهریور ماه چه تغییری کرد؟ به گزارش رصد کالا باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در شهریور امسال معادل ۷۰۹ هزار فقره چک برگشت خورده که در مقایسه با ماه قبل ۴.۴ درصد کم شده است.


تازه ترین آماری که بانک مرکزی از جریان مبادلات چک منتشر نموده است، نشان داده است که در شهریور سال جاری حدود ۷.۳ میلیون فقره چک به ارزش حدود ۲۴۹ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان مبادله شده که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۵.۵ و ۲۳.۵ درصد افزایش پیدا کرده است. از طرفی، حدود ۶.۶ میلیون فقره به ارزش ۲۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از چک های مبادله ای وصول شده است که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۶.۷ و ۲۶.۷ درصد افزایش دارد. در کنار چک های وصولی معادل ۷۰۹ هزار فقره چک برگشت خورده که از نظر تعداد، چک های برگشتی در مقایسه با ماه قبل به ترتیب ۴.۴ درصد کاهش و از نظر مبلغ هم پنج درصد افزایش داشته است.


همینطور در این زمان، در استان تهران حدود ۲.۲ میلیون فقره چک به ارزش بالغ بر ۱۲۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مبادله شده که مبین صدرنشینی استان تهران در مبادله چک در سطح کشور است. چک های وصول شده در تهران حدود دو میلیون فقره به ارزش حدود ۱۱۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان و چک های برگشتی معادل ۱۹۷ هزار فقره به ارزش بیشتر از ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان گزارش شده است.

علاوه بر این در شهریور ماه، در کل کشور معادل ۶۸۶ هـزار فقـره چک بـه ارزش حدود ۳۰ هـزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به علل کسری یـا فقدان موجودی برگشـت خورده است که از نظر تعداد و ارزش ۹۶.۷ و ۹۶.۱ درصد از کل چک های برگشتی به علل کسری یا فقدان موجودی بوده است.

از طرفی، در استان تهران معادل ۱۸۹ هزار فقره چک به ارزش حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان به علل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده که در استان تهران از نظر تعداد ۹۵.۹ درصد و از نظر مبلغ ۹۵.۵ درصد از کل چک های برگشتی به علل کسری یا فقدان موجودی بوده است. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/07/29
15:20:07
5.0 / 5
247
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها