واکنش رئیس سازمان بورس به قیمت گذاری های دستوری

واکنش رئیس سازمان بورس به قیمت گذاری های دستوری تسنیم نوشت: رییس سازمان بورس اظهار داشت: حالا قیمت گذاری دستوری در بورس هیچ جایی ندارد و ما با تمام قدرت در مقابل مراجعی که بخواهند وارد بحث قیمت گذاری دستوری شوند، می ایستیم و به هیچ وجه اجازه نمی دهیم از کانال بورس استفاده ای مقابل منافع سهام داران رخ بدهد.


محمدعلی دهقان دهنوی اظهار داشت: امروز مجموعه دولت و بطور اخص وزارت صمت، مکانیزم های بازار همچون عرضه و تقاضا را قبول دارد و به بورس کالا، بعنوان جایی که می تواند عرضه و تقاضا را شفاف و قیمت واقعی را کشف کند، اعتقاد دارد. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلان اینکه مسئولیت اجرا در کشور با قوه مجریه است، اشاره کرد: اگر صداهای مخالفی از جایی شنیده می شود نباید به آن توجه گردد و کسی حق ندارد در اجرا دخالت کند. قاعدتا سهامداران هم بر طبق این اعتقادی که از سمت دستگاه اجرائی کشور وجود دارد، اطمینان خاطر می یابند که منافع آنها مورد دست اندازی قرار نخواهد گرفت.
وی ادامه داد: علاوه بر این قیمت گذاری دستوری در بورس هیچ جایی ندارد و ما با تمام قدرت در مقابل مراجعی که بخواهند وارد بحث قیمت گذاری دستوری شوند یا از ابزارهای بازار سرمایه برای قیمت گذاری استفاده کنند، می ایستیم و به هیچ وجه و به هیچ کسی اجازه نمی دهیم که از کانال بورس، مقابل منافع سهامداران استفاده نماید. دهقان دهنوی اضافه کرد: در عمل ثابت کردیم که جلوی قیمت گذاری دستوری ایستاده ایم. در این زمینه صحبت کردیم و مخالفت خودرا اعلام کردیم و فقط هم اعلام مخالفت نیست. وی اشاره کرد: تمام تلاش خودمان را می نماییم که از کانال های مختلف اشکالات را رفع نماییم و آن مراجعی که برای قیمت گذاری دستوری قوانین یا مقررات یا سیاست هایی وضع کردند که موجب زیان برخی شرکتها شدند بتوانند مسائل خودرا اصلاح کنند و دست از اشتباهات که داشتند بردارند. ما بر این باور هستیم که قیمت گذاری های دستوری که سبب انحراف منابع شرکتها و لطمه به منافع سهام داران شده است و حتی اظهار نظرهایی که در این زمینه سبب تشویش اذهان فعالان بازار و تاثیرگذاری بر قیمت سهام مرتبط شود قابلیت پیگیری حقوقی و قضایی دارد و در صورت لزوم این امر را هم از مدیران شرکت های مرتبط مطالبه می نماییم و هم در دستور کار سازمان نیز قرار می دهیم. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/06/22
10:43:39
5.0 / 5
230
تگهای خبر: بازار , بورس , دستگاه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها