گرانی ۲۰ درصدی لبنیات از جانب تولیدکنندگان

گرانی ۲۰ درصدی لبنیات از جانب تولیدکنندگان تسنیم نوشت: سخنگوی انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه برنامه مصوبی برای افزایش قیمت لبنیات وجود ندارد اظهار داشت: به علت افزایش رسمی نرخ شیر خام متاثر از آن قیمت محصولات لبنی هم حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد.


محمد رضا بنی طبا در ارتباط با اخبار در ارتباط با آزادسازی قیمت لبنیات در بازار اظهارات داشت: مصوبه برای افزایش قیمت لبنیات وجود ندارد اما با عنایت به این که نرخ شیرخام به صورت رسمی افزایش پیدا کرده است ما هم مجبور به افزایش قیمت محصولات خود در حدود ۲۰ درصد هستیم. وی ادامه داد: مسئولیت های تنظیم بازار محصولات کشاورزی و صنایع مرتبط بر مبنای قانون تمرکز باردیگر به وزارت جهاد کشاورزی بازگشته است بر این اساس هر لیتر شیر خام را با افزایش بیشتر از ۵۰ درصدی ۶۴۰۰ تومان اعلام نموده اند و حتی این نرخ توسط دولت خرید تضمینی می شود ازاین رو طبیعی است که متاثر از آن قیمت محصولات لبنی هم افزایش خواهد یابد.
سخنگوی انجمن صنایع لبنی اظهار داشت: انجمن نامه های رسمی به رئیس جمهور، وزیر صنعت، وزیر کشاورزی و ستاد تنظیم بازار نوشته اما نتیجه ای برای تغییر قیمت مصوب محصولات لبنی نداشت بنابراین ما خود بر مبنای شرایط بازار عمل کردیم. وی خاطرنشان کرد: مسئولین دولتی حقوق می گیرند که در این شرایط بتوانند تصمیم گیری داشته باشند اما صنایع لبنی با این عدم تصمیم گیری ها در شرایط معلق قرار دارند، ما نمی توانستیم کارخانه های لبنی را تعطیل نماییم تا دولتی ها تصمیم بگیرند. بنابر این گزارش یکی از مسئولین وزارت جهاد کشاورزی هم اظهار نمود: بزودی جلسه ای در این ارتباط با حضور طرفین برگزار می گردد تا درباره نحوه قیمت گذاری محصولات لبنی پس از افزایش قیمت شیر خام تصمیم گیری شود. ​۲۲۳۲۲۵

1400/05/24
13:40:27
5.0 / 5
180
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها