هشدار به دارندگان سهام عدالت، سجامی شوید

هشدار به دارندگان سهام عدالت، سجامی شوید به گزارش رصد کالا باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از صحرایی نوشت: سازمان بورس می خواهد بصورت تدریجی مشکل عدم پرداخت سود مجامع بوسیله سامانه سجام را رفع کند.


علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران درباب این که باتوجه به شیوع ویروس کرونا و فرارسیدن فصل مجامع چند درصد از مجامع بصورت حضوری و چند درصد بصورت مجازی برگزار شده است؟، اظهار داشت: شرکت ما بصورت الکترونیکی مجامع را برگزار می نماید، بالای ۸۰ هزار سهامدار داریم و برنامه ما این است که با سیستمی که راه اندازی کرده ایم، مجامع را بصورت الکترونیکی برگزار نماییم. او بیان کرد: حدود ۴۰ شرکت از شرکت های سپرده گذاری از مکانیزم رای گیری آنلاین بهره برده اند.
مدیرعامل بورس تهران در پاسخ به این پرسش که چند درصد از شرکتها سود مجامع را بصورت سجامی و چند درصد بصورت غیر سجامی پرداخت می کنند؟، اظهار داشت: تمام شرکتها ملزم هستند که پرداخت سود را بصورت سجامی انجام دهند، ولی در مواقعی تعدادی از سهامداران سجامی نیستند و شرکتها هیچ دسترسی و اطلاعاتی از آنها ندارد، ولی ناشر دوست دارد بصورت سجامی سود آنها را پرداخت کند. صحرایی در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان بورس می تواند تمام شرکتها را ملزم به پرداخت سود بوسیله سجام کند؟، بیان کرد: این سازمان می خواهد که این الزام را بصورت تدریجی انجام دهد و هم اکنون نیز این الزام برای ناشران وجود دارد و سود مجامع تعدادی از شرکتها بسیار ناچیز است و صرفه اقتصادی ندارد که سهام دار به بانک برای دریافت سود مراجعه کند، البته این مشکل به مرور زمان حل خواهد شد. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/04/23
17:59:07
5.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها