طراحی یك پردیس سیار شناور 100 درصد خودكفا بعلاوه تصاویر

طراحی یك پردیس سیار شناور 100 درصد خودكفا بعلاوه تصاویر یک پردیس سیار شناور صد درصد خودکفا برای منهتن طراحی شده است که می تواند تمام انرژی و آب مورد نیاز خویش را تولید نماید.


به گزارش رصد کالا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شیوع بیماری همه گیر کرونا عصر جدیدی از پایداری و آگاهی از محیط زیست را شروع کرده است و یک شرکت معماری معروف به "۳deluxe" تصمیم گرفته است با عنایت به این ارزش های جدید، در "منهتن"؛ شهری که جمعیت بسیاری دارد و به شدت به فضای بیشتری احتیاج دارد، پروژه جدیدی بسازد.
این شرکت بوسیله ی یک سازمان مستقر در نیویورک به نام "WeThePlanet" (WTP) برای ساخت این پردیس پایدار متناسب با طبیعت و مردم انتخاب شده است.
حالا این شرکت این پردیس متحرک شناور قابل توجه را طراحی نموده است که ۱۰۰ درصد خودکفا است و تمام انرژی و آب مورد نیاز خویش را تولید می کند.


"دیتر برل" مدیر خلاقیت در این شرکت اظهار داشت: بعد از شوک همه گیری و دو قطبی شدن جامعه در سالهای اخیر، آرزویی برای تغییر مثبت وجود دارد. وقت آن رسیده است که معماری و شهرسازی رویکرد جاه طلبانه تری را برای انسان دوستانه سازی محیط زندگی ما اتخاذ کنند.
به قول این شرکت، این پردیس در حالیکه مرزهای طراحی را جابجا می کند، یک بستر ارتباطی خواهد بود که از زندگی در خشکی و دریا محافظت می کند.


سازمان "WTP" اعتقاد دارد که ساختمان ها باید به همان اندازه که انرژی صرف ساختن شان می شود، انرژی تولید کنند. ازاین رو این پردیس شناور از جدید ترین فناوری ها برای پاک سازی هوا همراه با مزارع بادی، فتوولتائیک، نیروگاه های دریایی و رآکتورهای زیستی استفاده خواهد نمود تا اطمینان حاصل کند که این سازه در حالیکه ۱۰۰ درصد خودکفا است، انتشار حداقلی آلاینده خواهد داشت.
این بدان مفهوم است که این پردیس، تمام انرژی و آب شرب مورد نیاز خویش را تولید می کند و از این سیاره چیزی نمی گیرد که پس ندهد.
این سکو همینطور در مقابل افزایش سطح دریا محافظت می شود، ازاین رو نگرانی در مورد این مساله وجود نخواهد داشت. اگر در آینده شهروندان "منهتن" تصمیم بگیرند که فضای بیشتری می خواهند، میتوان این ساختار را توسعه داد که این خبر خوبی برای چنین شهر پر ازدحامی است.


در کل میتوان اظهار داشت که میتوان این پردیس را همزمان با در نظر گرفتن مسائلی همچون حفاظت از آب و هوا و تغییرات اقلیمی، حفاظت از طبیعت، مسئولیت مشترک و شفافیت، یک شگفتی معماری نامید.
منبع:

1400/04/22
21:51:32
5.0 / 5
236
تگهای خبر: ارز , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها