استاندار گیلان:

فرمانداران برای جلوگیری از عادی انگاری كرونائی ورود كنند

فرمانداران برای جلوگیری از عادی انگاری كرونائی ورود كنند به گزارش رصد کالا استاندار و رییس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در گیلان با خطرناک دانستن عادی انگاری مردم و تغییر رنگ بندی های کرونائی اظهار داشت: فرمانداران باید با جدیت نسبت به عادی انگاری ها ورود کرده و با ناقضان برخورد کنند.


به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان، ارسلان زارع روز شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا به تغییر رنگ بندی شهرستان ها، افزایش شمار مناطق نارنجی و اضافه شدن رنگ قرمز کرونائی گیلان اشاره و اظهار نمود: این موضوع، نشانه آشکاری از کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی و کم توجهی به سفارش های مراقبتیست که موضوعی نگران کننده است.
وی با اشاره به این که وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در گیلان به ۶۹ درصدرسیده است اظهار داشت: نه فقط این شاخص از میانگین کشوری کمتر است بلکه برخی شهرستان ها در مناطق شرقی و غربی استان در معرض تغییر وضعیت رنگ بندی کرونائی هستند که فرمانداران باید با جدیت ضمن برگزاری جلسات ستاد شهرستانی، نسبت به بررسی لطمه ها و رفع آنها اهتمام ورزند.
نماینده عالی دولت در گیلان رعایت دستور العمل های بهداشتی را همچنان بهترین راه مهار و مقابله با بیماری و جلوگیری از گسترش آن دانست و اضافه کرد: رعایت کامل سفارش های بهداشتی از طرف مردم و اعمال نظارت های جدی و دقیق دراین زمینه از طرف دستگاه های مسئول و نظارتی، مورد انتظار است.
زارع به گزارش کمیته امنیتی-انتظامی ستاد استانی مدیریت کرونا در خصوص افزایش نظارت ها و اخطار و پلمپ برخی اماکن اشاره و بر ضرورت تشدید نظارت و بازرسی ها خصوصاً از رستوران ها، نانوایی ها و پاساژها تاکید و اشاره کرد: صدا و سیما و رسانه ها در امتداد افزایش میزان بازدارندگی، نسبت به انعکاس روند بازرسی ها و آگاهی بخشی مردم اقدام نمایند.
استاندار گیلان به افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری شدگان در سراسر کشور نیز اشاره و اشاره کرد: شیب صعودی برخی استانها، نگرانی ها برای شروع موج پنجم را افزایش داده که انتظار می رود میزان مراعات دستورالعمل ها و همراهی با کادر درمان و پزشکان از طرف مردم مضاعف شود.
وی نتیجه عادی انگاری مردم را تغییر وضعیت رنگ بندی و افزایش تعداد بستری شدگان دانست و اشاره کرد: عدم مراعات دستورالعمل ها و افزایش شمار مناطق پرخطر و خیلی پرخطر (یعنی شهرستان های نارنجی و قرمز)، منجر به اعمال محدودیت های کرونائی خواهد شد و براین مبنا پرهیز از سفرهای برون استانی و ترددهای درون شهری غیرضرور و جلوگیری از شکل گیری اجتماعات، مورد تاکید است.
زارع به استمرار روند انجام واکسیناسیون مطابق با سند ملی و اولویت های تعیین شده در استان نیز اشاره و بر ضرورت اهمیت همکاری همه نهادها با فرمانداران و شبکه های بهداشت برای دراختیار گذاشتن فضای مناسب انجام واکسیناسیون در امتداد پیش گیری از شکل گیری تجمعات انسانی اصرار کرد.
استاندار گیلان بر انجام تست کرونا عوامل و بازیکنان تیم های ورزشی پیش از برگزاری هرگونه مسابقه در مرکز یا شهرستان های استان نیز تاکید و اشاره کرد: باید از حضور افراد مشکوک یا مثبت کرونائی در محل مسابقه، جلوگیری و نسبت به قرنطینه و یا بستری آنان اقدام گردد.
وی همین طور بر لزوم رعایت بیشتر شیوه نامه های استفاده از سواحل و شناگاه ها توسط گردشگران و شهروندان گیلانی و نیز افزایش میزان نظارت شبکه های بهداشت بر این مناطق تاکید کرد.
بر اساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که روز گذشته به روز رسانی شد، شهرستان آستارا در رنگ بندی کرونائی استان گیلان قرمز شد ضمن این که شهرستان آستانه اشرفیه نیز از وضعیت زرد خارج و نارنجی شد بدین سان شهرستان های رودبار، ماسال و آستانه اشرفیه در استان گیلان در رنگ بندی کرونائی، نارنجی هستند.
اکنون شهرستان های رشت، خمام، رودسر، املش، سیاهکل، لنگرود، لاهیجان، شفت، فومن، صومعه سرا، بندرانزلی، رضوانشهر و تالش در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند بدین سان ۱۳ شهرستان زرد، سه شهرستان نارنجی و یک شهرستان قرمز است.
آمار بیماران بستری نیز در بیمارستان های گیلان رو به افزایش است، اکنون افزون بر ۲۷۰ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند در صورتیکه برمبنای آخرین آمار پنجشنبه گذشته ۲۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری بودند.
گیلان با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت از اولین استانهای درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.
منبع:

1400/04/12
22:33:56
5.0 / 5
380
تگهای خبر: آموزش , ارز , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها