یك نماینده مجلس شورای اسلامی:

مجلس حامی سایپای نوین و تولید خودرو های با كیفیت در داخل است

مجلس حامی سایپای نوین و تولید خودرو های با كیفیت در داخل است سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن اشاره به تولید خودرو های جدید از جانب شرکت سایپا اظهار داشت: مجلس حامی سایپای نوین و تولید خودرو های با کیفیت در داخل است.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سایپانیوز، سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها مدیران شرکت سایپا با اتخاذ سیاست سایپای نوین به دنبال تولید خودرو های با کیفیت و قابل رقابت هستند، عنوان کرد: خوشختانه سیاست های خوبی در شرکت سایپا شروع شد که برپایه آن شاهد تولید انواع خودرو های شاسی بلند، با کیفیت و مقاوم هستیم.
وی اضافه کرد: خودرو های شاهین و آریا که از جانب این شرکت طراحی و ساخته شده اند همچون خودرو های مشتری پسند و با کیفیت هستند که می توانند بازار خوبی را در داخل و خارج پیدا کنند.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه ما در ۲ سال گذشته شاهد تحولی در صنعت خودروی کشور از جانب سایپا هستیم، اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب مدیران این شرکت همکاری با وزارت دفاع برای تولید قطعات خودرو در داخل است.
دلخوش اظهار داشت: در همین راستا شرکت سایپا قراردادهایی با شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای زیرمجموعه وزارت دفاع منعقد کرد تا قطعات خودرو در داخل تأمین شود. بعنوان مثال همه قطعات خودروی شاهین در داخل تولید می شود و این نویدبخش خوبی برای صنعت خودروی کشور است.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات خوب شرکت سایپا توقف تولید خودرو های بی کیفیت همچون پراید است که شاهد طراحی و تولید پلتفرم های جدید خودرو برپایه سلایق مشتریان هستیم.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: در همین راستا مدیران سایپا ظرف ۲ سال شش خودروی جدید طراحی و روانه بازار می کنند که پارسال سه خودرو و سال جاری هم سه خودروی دیگر تولید و روانه بازار می شود.
دلخوش با اشاره به اینکه سایپای نوین سیاست های خوبی را برای صنعت خودروی کشور در نظر گرفته است، بیان داشت: امیدواریم با حمایت نهادهای مربوطه بخصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت و همینطور دولت و مجلس شاهد کاهش وابستگی صنعت خودرو به خارج و بومی سازی آن در داخل باشیم.
وی با اشاره به اینکه صنعت خودروی کشور نیازمند حمایت است، اظهار داشت: مجلس انقلابی یازدهم آماده تصویب قوانین مورد نیاز و همکاریهای لازم در این حوزه است.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت: امیدواریم در سال جدید که مقام معظم رهبری بر تولید، مانع زدایی و پشتیبانی تاکید دارند مشکلات صنعت خودرو را رفع و شاهد اشتغال بیشتر جوانان در این صنعت باشیم.
دلخوش تصریح کرد: هرچه سرمایه گذاری ما در این صنعت بیشتر باشد بهره برداری و فواید آن برای کشور هم بیشتر خواهد بود.
۲۲۳۲۲۷

1400/02/28
23:34:17
5.0 / 5
624
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها