پیشنهاد تغییر سن بازنشستگی كارگران ساختمانی

پیشنهاد تغییر سن بازنشستگی كارگران ساختمانی به گزارش رصد کالا ایسنا نوشت: نایب رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی از بازبینی و اصلاح دستورالعمل ماده 5 بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در مرکز پژوهشهای مجلس و پیشنهاد تغییر سن بازنشستگی آگاهی داد.


هادی ساداتی از بازنگری بخشهایی از دستورالعمل ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در مرکز پژوهشهای مجلس آگاهی داد و اظهار داشت: درباب ماده ۵ نظرات و پیشنهاداتی داشتیم و کارفرمایان هم نقطه نظراتی ارائه کردند. مباحثی هم از جانب سازمان تامین اجتماعی عنوان شد، یک مورد درباب غرامت ایام بیماری و یک مورد نیز بحث حذف سهمیه کارگران ساختمانی بود که در اصلاحیه جدید آورده شد. وی از پیشنهاد تغییر سن بازنشستگی کارگران ساختمانی آگاهی داد و اظهار داشت: در زمینه تغییر سن بازنشستگی کارگران ساختمانی از ۳۵ سال به ۳۰ سال که در قانون ۳۵ سال ذکر شده است نیز مرکز پژوهشهای مجلس کارهایی انجام داده و تحقیقاتی را آغاز نموده که بعد از نهایی شدن، نتایج آنرا اعلام می نماییم.
نایب رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی اضافه کرد: پیشنهادات ما و سازمان تامین اجتماعی و نقطه نظرات گروه کارفرمایی اکنون در مرکز پژوهشهای مجلس در حال بررسی و بازبینی است و امیدواریم که درباب اصلاحیه روش اجرای بیمه کارگران ساختمانی مورد توجه قرار گیرد. ساداتی با تاکید بر رعایت اصل سه جانبه گرایی در رابطه با مصوبات اشاره کرد: خوشبختانه فراکسیون کارگری مجلس توجه خاصی به موضوع کارگران ساختمانی دارد و طی نشستهایی که در هفته کارگر داشتیم قرار شد بعد از آنکه مرکز پژوهشهای مجلس اصلاحیه طرح را به سرانجام رساند و پیشنهادات طرفین را نهادینه کرد با جامعه کارگری نشستی تشکیل دهد و آنرا به کمیسیون اجتماعی ارائه کند و پس از تصویب در کمیسیون به صحن علنی مجلس ارسال شود. ۲۲۳۲۲۹


منبع:

1400/02/26
19:40:33
5.0 / 5
332
تگهای خبر: تامین اجتماعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها