بومی سازی ۶۰ قطعه كاربردی در برنامه سال جاری ملی حفاری

بومی سازی ۶۰ قطعه كاربردی در برنامه سال جاری ملی حفاری یک مقام مسئول اظهار داشت: ساخت ۶۰ قطعه مهم کاربردی در صنعت حفاری سال جاری در دستور کار مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران قرار دارد.


به گزارش رصد کالا به نقل از خبر آنلاین به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، بهنود منصورنژاد، مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران ضمن اشاره به نام گذاری سال جاری بعنوان سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها، اعلام نمود: این قطعات برپایه اعلام نیاز مدیریت های عملیات حفاری، خدمات فنی، خدمات ویژه، نگهداری و تعمیرات، ابزار در گردش و مدیریت تدارکات و امور کالا در همکاری با مراکز علمی و پژوهشی و سازندگان و صنعتگران داخلی برای اولین بار ساخت داخل می شود. وی با اشاره به اینکه در مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت فعالیت ها در دو بخش اجرایی و پشتیبانی پیگیری و دنبال می شود، اظهار نمود: همچون بخش های اجرایی این مدیریت اداره مهندسی و فناوری ساخت است که در ارتباط مستمر با مدیریت های مختلف نیازهای ضروری را دریافت و مراحل تهیه دانش فنی و واگذاری به شرکتهای توانمند حائز شرایط را تا مرحله ساخت پیگیری و نظارت مستمر می کند. معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران اضافه کرد: تابحال در نتیجه همکاری سازنده و مؤثر میان صنعت و دانشگاه و مشارکت و هم افزایی فنی با مجموعه های مرتبط، بیشتر از ۷ هزار قطعه پرمصرف و کاربردی در صنعت حفاری بومی سازی شده که با عنایت به تفکیک و تنوع سازندگان بیشتر از ۲۲ هزار قطعه است و همچنان روند افزایشی دارد.
منصورنژاد اظهار نمود: سال گذشته دستاورد همکاریهای، بومی سازی ۸۰ قطعه و تجهیز برای اولین بار در کشور بود که از این تعداد، ۲۰ قطعه بیشتر از رقم هدف گذاری شد که بر مبنای لزوم پیگیری و به ثمر نشست و زمینه تأمین نکردن آنها از منابعی خارجی را فراهم آورد. وی به انواع فیلتر دیزل ژنراتور اشاره نمود و اظهار داشت: دانش فنی این قطعات با همکاری جهاد دانشگاهی استان خوزستان تهیه و در هم افزایی با سازندگان بزرگ فیلتر در کشور، تولید داخل شد و بعد از گذر از مراحل تست آزمایشگاهی، الان در مراحل نهایی آزمون میدانی قرار دارد. معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران اظهار داشت: ساخت شفت اصلی در ارتباط با تاپ درایو وارکو (VARCO) و ام اچ که از قطعات بسیار مهم و حساس گرداننده فوقانی است در نتیجه رایزنی و دریافت مجوز در چارچوب تولید بار اول از معاونت علمی فناوری نهاد ریاست جمهوری، از جانب دانشگاه ها و سازندگان توانمند داخلی نسبت به تهیه دانش فنی آنها اقدام شده و پیشبینی می شود تا آخر سال جاری شاهد ساخت نمونه و آزمون میدانی دو شفت تاپ درایو وارکو و ام اچ باشیم، همینطور ساخت بونت سیل (Bonnet Seal) یا درزگیر فلنج میانی و کمربند ایمنی دکلبان که از تجهیزات ایمنی بسیار مهم در عملیات حفاری است به سرانجام رسیده و در چرخه عملیات به کار گرفته می شود. ساخت تجهیزات دورانی تجهیز UBD از دیگر تجهیزاتی است که در حال ساخت و گذراندن مراحل تعریف شده طبق دستورعمل است. ۲۲۳۲۲۹

1400/02/23
10:49:08
5.0 / 5
630
تگهای خبر: ایمنی , تولید , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها