واكنش وزیر صمت به افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت

واكنش وزیر صمت به افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت به گزارش رصد کالا شورای رقابت با جایگاه قانونی که دارد می تواند کالاهای انحصاری را قیمت گذاری کند.


به گزارش رصد کالا به نقل از خبر آنلاین، علیرضا رزم حسینی وزیر صمت در حاشیه دومین جلسه ستاد تسهیل در سال ۱۴۰۰ اظهار نمود: یکی از ستادهای خوبی که برای پشتیبانی از تولید تشکیل شده ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است. سال قبل بیش از هزار مصوبه در کل کشور داشتیم که تا کنون ۷۱ درصد آن اجرائی شده است. امسال هم برمبنای شعار سال جلسات هفتگی این ستاد را دنبال می نماییم. وزارت صمت بعنوان متولی تولید کشور با همراهی سایر وزارت خانه ها اجرای این مصوبات و حل مشکلات واحدهای تولیدی را پیگیری می کند. او با اشاره به رشد ۸ درصدی صنعت و ایجاد اشتغال ۱۲۴ هزار نفری در این بخش اظهار داشت: نکته خیلی مهمی که مقام معظم رهبری به آن اشاره نمود واگذاری هایی بود که منجر به تولید نشده است. هفته گذشته اطلاعیه ای به همه استانها ابلاغ گردید تا تمام واحدهای واگذار و تعطیل شده شناسایی شوند و تا جایی که می توانیم رسیدگی نماییم تا به چرخه تولید بازگردند.
رزم حسینی درباره افزایش قیمت خودرو اظهار نمود: شورای رقابت با جایگاه قانونی که دارد می تواند کالاهای انحصاری را قیمت گذاری کند. سال قبل با افزایش ۴۰۰ درصدی نرخ ارز و افزایش قیمت اقلام مورد نیاز تولید خودرو، شورای رقابت حداقل افزایش قیمت را برای خودرو ها در نظر گرفت. شورای رقابت می تواند به حذف رانت بین کارخانه و بازار کمک نماید و می تواند با اعمال درست قیمت رانت بین کارخانه و بازار را بشکند. وزیر صمت اظهار داشت: رقابتی کردن بازار خودرو تا حدودی به واردات و فعالیت شرکت های خصوصی نیاز دارد. در وضعیت کرونا و شرایط سخت تحریم تولید خودرو ادامه پیدا کرده است. امیدوار هستیم قیمت ها واقعی شده و وضعیت بازار بهبود پیدا کند. ۲۲۳۲۲۷

1400/02/15
22:43:44
5.0 / 5
463
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها